Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA ADWENTU(08.12.2019)

8 grudnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywamy dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Wpatrzeni w Maryję wolną od grzechu przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie 19 grudnia. Dzisiejsza niedziela jest także dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 630. Przed Roratami zachęcamy do modlitwy Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 550, a następnie o godz. 620 modlimy się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 600. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Roratach, zwłaszcza dzieciom za wytrwałość.

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sali św. Jana Pawła II rozprowadzają opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy 6 zł., natomiast dużej 12 zł. Ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom w naszej parafii. Ofiary składane za opłatki są dobrowolne.

W poniedziałek (9.XII.) wspomnienie św. Jana Diego.

W środę (11.XII.) wspomnienie św. Damazago I, papieża. O godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

W czwartek (12.XII.) wspomnienie NMP z Guadalupe.

W piątek (13.XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W sobotę (14.XII.) św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania kościoła w Osieczanach i Drogini do dzisiejszej niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Przed nami porządki świąteczne. Plan porządków świątecznych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *