Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA ADWENTU(09.12.2018)

9 grudnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywając dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dziękujemy Bogu za skarb wiary i prosimy, aby mogła ona stale dojrzewać w blasku Bożej miłości.

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Pomocą w duchowej odnowie są Roraty, na które zapraszamy w dni powszednie Adwentu codziennie o godz. 630. Przed Roratami zachęcamy do modlitwy Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 550, a następnie o godz. 620 modlimy się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 600, spowiedź adwentowa będzie we wtorek 18 grudnia br. W tym dniu również odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną Dziękuję wszystkim za liczny udział w Roratach, zwłaszcza dzieciom za wytrwałość.

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej w dolnym kościele rozprowadzają opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Stowarzyszenie „Nasze Osieczany” z okazji 5-lecia istnienia przed kościołem organizuje kiermasz ozdób świątecznych oraz słodkości, a sali św. Jana Pawła II w ramach „Białej Niedzieli” można bezpłatnie zmierzyć cukier oraz ciśnienie.

W środę (12.XII) wspomnienie NMP z Guadalupe. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek (14. XII.) wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła.

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania kościoła w Osieczanach i Drogini do dzisiejszej niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Przed nami porządki świąteczne. Plan porządków świątecznych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *