Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM(05.01.2020)

5 stycznia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywamy dziś drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, a zarazem pierwszą niedzielę nowego roku. Zadbajmy zatem o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem. Uczyńmy to trwając na adoracji na zakończenie eucharystii. Przed kościołem można nabyć kadziło i kredę do poświęcenia w Uroczystość Trzech Króli. Ofiara złożona przy tej okazji jest przeznaczona na wyjazd dzieci w ferie.

Dziś zapraszam na spotkanie opłatkowe grupy działające w naszej parafii: Róże Różańcowe, Radę Duszpasterską, Grupę Uwielbienia Domowy Kościół na godz. 1600.

W poniedziałek (6. I.) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), którą przeżywamy jako dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Porządek Mszy świętych jak w każda niedzielę. Po Mszach św. będzie poświęcenie kredy oraz kadzidła. Jest ono do nabycia z tyłu kościoła. Nie będzie dodatkowej Mszy świętej o godz. 1000 w Osieczanach

Serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który w tym roku odbywa się pod hasłem: CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ. Reprezentujemy Afrykę nasz kolor to niebieski. Spotykamy się o godz. 1115na Placu Targowym ma dolnym przedmieściu w Myślenicach gdzie będzie można nabyć śpiewniki i balony za symboliczną opłatą. Tam też uformujemy Orszak i przejdziemy na Rynek w Myślenicach, gdzie nastąpi spotkanie z Orszakami pozostałych Królów, złożenie darów i kolędowanie. W Orszaku – Wielkich Jasełkach uczestniczą następujące osoby: postacie z jasełek: aniołowie, pasterze, diabełki itp., dwór króla np. damy dworu, paziowie, kucharze itp. oraz orszak króla czyli osoby mające strój w kolorze niebieskim z koroną na głowie. Ogłaszamy konkurs na najciekawiej przebraną na Orszaku rodzinę. Zapraszamy do przygotowania się i uczestnictwa w tym święcie wiary

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Jadwiga, Anna i Janusz Nosal, Teresa Głąb, Krzysztof i Ewelina Głąb, Krzysztof i Wiesława Hodana, Czesław i Beata podmokły, Marcin i Anna Obłaza, Feliks i Agnieszka Hankus. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Józef i Irena Kęsek, Henryk i Danuta Tomkiewicz.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jej plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *