Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO(28.04.2019)

1 maja 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

W dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego możemy dziś uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zachęcał do tego sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.

Rozpoczynamy dzisiaj 75 Tydzień Miłosierdzia. Warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

Składam serdeczne podziękowanie za przygotowanie i udział w odpuście ku czci patrona naszej Parafii św. Wojciecha: panu kościelnemu Januszowi, panu organiście Danielowi, Chórowi , Orkiestrze OSP Droginia, Druhom OSP Droginia i Osieczany, LSO, dzieciom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami, sprzątającym kościoły. Wszystkim wam za obecność i modlitwę.

W środę (1.V.) o godz. 1730 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Proszę o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Nabożeństwa majowe w Osieczanach będą o godz. 1730, a w Drogini o godz.1900. Zachęcam Was do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży z klasy 8 SP i 3 Gimnazjum.

W czwartek (2.V) przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. I czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia. Spowiedź w czwartek będzie do 2030. Nie odkładajmy spowiedzi na piątek i sobotę.

W piątek (3.V.) Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Odpust w Brzączowicach.

W sobotę (4.V) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. Szczęśliwą służbę naszych strażaków z OSP Osieczany i Droginia powierzamy Jego opiece. , z racji I soboty miesiąca na godz. 1715 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, szczególnie Róże Żywego Różańca a następnie na nabożeństwo majowe.

W przyszłą Niedzielę (5.V) na Mszy świętej o godz. 1100 Uroczystość I Komunii Świętej.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach 2 maja proszę rodziny: Halina Banowska, Kazimierz i Grażyna Maślerz, Krzysztof i Renata Zięba, Józef i Małgorzata Druzgała, Paweł i Katarzyna Batko, a w najbliższą sobotę Rodziców dzieci I komunijnych. W Drogini o sprzątanie 2 maja proszę rodziny: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas, a w najbliższą sobotę proszę rodziny: Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *