Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II Niedziela WIELKIEGO POSTU(08.03.2020)

8 marca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami wspierając ich poświęcenie naszą modlitwą i ofiarą serca. Dzisiaj również rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Tomasz Stec. Zapraszam do udziału w rekolekcjach wszystkich parafian. W tym świętym czasie łaski, tak jak wybranym uczniom, również i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej.

W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA w środę od godz. 615 do 730 i od 1600 do 1900 z przerwą od 1800 do 1830.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
O posługę światła proszę uczniów klasy VII SP. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Osieczanach w piątek o godz. 615 i 2030, a o godz. 1715 dla dzieci. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 830 i o godz. 1645. W Drogini w piątek o godz. 1530, w niedzielę o 1500.

W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Marian i Zofia Litwa, Łukasz i Elżbieta Litwa, Agnieszka Filipowska, Grażyna Jeziorska, Fryderyk i Joanna Czepiel, Milan i Barbara Ruchlewicz, Bronisław i Grażyna Pawlak. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda.

Naszymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć budowę studni na Madagaskarze.

Zbliża się Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do uczczenia Bożego Miłosierdzia przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 18 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę, która odbędzie się w przyszłą sobotę 14 marca o godz. 900 w budynku OSP Osieczany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *