Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(17.03.2019)

16 marca 2019 Aktualności 0

 

Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami wspierając ich poświęcenie naszą modlitwą i ofiarą serca. Dzisiaj również rozpoczynamy nasze REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które prowadzi ks. Jarosław Grzegorczyk, sercanin. W tym świętym czasie łaski, tak jak wybranym uczniom, również i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej.

W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA w środę od godz. 615 do 800 i od 1600 do 2000 z przerwą od 1800 do 1830.

Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. O posługę światła proszę uczniów klasy VII SP. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Osieczanach w piątek o godz. 615 i 1840 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 1715 dla dzieci. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 830 i o godz. 1645. W Drogini w piątek o godz. 1530, w niedzielę o 1500.

We wtorek (19. III.) przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Myślą i sercem chcemy towarzyszyć wszystkim mężom, ojcom i w ogóle mężczyznom polecając ich opiece św. Józefa w realizacji codziennego powołania na wzór św. Józefa.

W środę (20. III.) DZIEŃ SPOWIEDZI REKOLEKCYJNEJ, ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH oraz ROZPOCZĘCIE PEREGRYNACJI FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA. Plan w gablocie i na stronie internetowej.

W czwartek (21. III.) Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 1000 . O godz. 1800 Msza święta z poświęceniem ufundowanej figury św. Michała Archanioła.

W piątek (22. III.) na zakończenie Mszy świętej pierwsze nabożeństwo do św. Michała Archanioła, będziemy je odprawiać w czwarte piątki miesiąca. Po nabożeństwie Droga Krzyżowa, a po niej ok. 1930spotkanie dla rodziców uczniów klas VI i VII SP.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę proszę rodziny: Grzegorz i Izabela Sadzik, Tadeusz i Irena Arendarczyk, Krzysztof i Anita Arendarczyk, Wojciech i Anna Arendarczyk, Mariusz i Zofia Poradzisz Krzysztof i Magdalena Kęsek, Władysław i Krystyna Poradzisz. W Drogini proszę rodziny: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Maria Jasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *