Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(25.02.2018)

25 lutego 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dzisiaj rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Andrzej Policht, salezjanin wraz z zespołem Fausystem. Zapraszam do udziału w rekolekcja wszystkich parafian. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. We wtorek dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Nie odkładajmy czasu otwarcia na Bożą łaskę ale wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich. W konfesjonale jak na górze Tabor, tak jak wybranym uczniom, również i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. W środę na zakończenie rekolekcji naszymi ofiarami będziemy chcieli wesprzeć dzieła duszpasterskie ks. rekolekcjonisty.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. O posługę światła proszę gimnazjalistów z klasy II.

W czwartek (1. III.) przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Z racji I czwartku miesiąca po Mszy świętej o godz. 1800 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. W trakcie adoracji – okazja do Spowiedzi Świętej.

W piątek (2. III.) I piątek miesiąca. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w Osieczanach o godz. 615 i 1830 dla młodzieży i dorosłych, a o godz. 1715 dla dzieci. W Drogini w piątek o godz. 1530.

W sobotę (3. III.) z racji I soboty miesiąca na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 1715 i zmianę tajemnic różańcowych zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Marian i Agata Olesek, Bogdan i Wanda Kęsek, Sławomir i Aneta Dudzik, Krzysztof i Anna Budzowscy, Franciszek i Małgorzata Gorczyca, Marcin i Joanna Gorczyca, Stanisław i Barbara Gorczyca. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Władysława Miksa, Halina i Wojciech Banaś.

Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Sołtys wsi Osieczany informuje ,że 26 lutego tj. od najbliższego poniedziałku  rozpoczyna dostarczanie mieszkańcom : decyzji podatku na rok 2018 i również  zawiadomień o zmianie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *