Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA ZWYKŁA(19.01.2020)

20 stycznia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Towarzyszą mu słowa „Życzliwymi bądźmy” zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich. Modlitwy i refleksje podczas tegorocznych obchodów koncentrują się na gościnności okazanej rozbitkom przez mieszkańców Malty. Wraz ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem, którego dziś wspominamy – rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, a później biskupem przemyskim, prośmy o życzliwość, która jest fundamentem prawdziwej jedności.

We wtorek (21. I.) wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W czwartek (23.I.) wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i dwunastu Towarzyszy, męczenników z Pratulina.

W piątek (24.I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, który jest patronem dziennikarzy.

W sobotę (25.I.) święto Nawrócenia św. Pawła. W tym dniu święcenia biskupie w Rio de Janeiro w Brazylii przyjmie ks. Zdzisław Błaszczyk, kapłan Archidiecezji Krakowskiej. Otoczmy nowego biskupa naszą modlitwą.

W przyszłą niedzielę w całym Kościele po raz pierwszy będziemy obchodzić ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Przy tej okazji przed kościołem będzie można nabyć Pismo Święte oraz książkę „Czas przeczytać Biblię (i powiem ci, jak to zrobić)”.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP Droginia, Chóru Parafialnego i zaproszonych gości. Koncert o godz. 1530 w kościele.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii . W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Andrzej i Maria Malinowscy, Witold i Adriana Haberny, Arkadiusz i Klaudia Jamróz, Józef i Janina Jamróz, Piotr i Barbara Kęsek, Tadeusz i Zofia Kęsek, Antoni i Maria Kęsek. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Jadwiga Kaczmarczyk, Jacek i Bernadetta Gamracy.

Kancelaria Parafialna od 22 do 29 stycznia br. będzie nieczynna.

Intencje Mszalne możemy znaleźć w gablocie i na stronie internetowej.

Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską, Jej porządek jest podany w gablocie i na stronie internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *