Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

II NIEDZIELA ZWYKŁA(20.01.2019)

20 stycznia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W kościele i innych wspólnotach chrześcijańskich na świecie trwa tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Zakończy się on w piątek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Niech pragnienie Chrystusa” aby Jego uczniowie byli jedno” towarzyszy naszej codziennej modlitwie.

 

Dziś o godz. 1500 zapraszam na koncert kolęd i pastorałek pt. „Śpiewajcierz i grajcierz Mu” przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę OSP Droginia i solistów, chór parafialny oraz zespół z Przytkowic. Po koncercie zapraszam na spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe i Parafialna Radę Duszpasterską.

 

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszam do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Młodzież zapraszam do włączenia się duchowo w to niecodzienne wydarzenie poprzez udział czuwaniu przygotowanym w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Informacje na plakatach.

 

Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi waszych domów i otwarte serca. Za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary za posługę pana kościelnego, pana organisty i ministrantów. Część z ofiar kolędowych złożonych dla kapłanów jest przeznaczona na parafię, cześć na sprawy diecezji, a cześć do własnej dyspozycji. Witamy nowe rodziny, które zamieszkały w naszej parafii. W związku z tym, że mamy nowych parafian, niektórzy osiągnęli wiek emerytalny, a niektórzy odeszli do domu Ojca pragnę przypomnieć kilka spraw związanych z funkcjonowaniem naszej parafii. Rodziny parafii podejmują troskę o sprzątanie kościoła w grupach (7 rodzin) stworzonych na przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego. Nowe rodziny, bądź inne rodziny, które nie przyjmowały obrazu, a chcą podjąć troskę o świątynię proszę o zapisanie się na listę w zakrystii lub wysyłając wiadomość email. Troska o parafię wyraża się również poprzez ofiary składane na tacę oraz ofiarę w wysokości 120 zł. na rok od rodziny. W parafii działają grupy: LSO, Róże Różańcowe, SHNSPJ, Oaza Młodzieżowa i Dziecięca, Kręgi Domowego Kościoła, Chór, Grupa Uwielbienia, Grupa Powstań, Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałyby pomóc w tworzeniu parafialnej strony internetowej i kroniki.

 

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Henryka Kuczyńskiego, który pracuje na Białorusi. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć jego posługę.

 

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę proszę rodziny: Wiesława Talaga, Łukasz i Gabriela Talaga, Dariusz i Karolina Talaga, Zbigniew i Stanisława Dudzik, Sebastian i Renata Gołdon, Roman i Barbara Skóra, Piotr i Natalia Kurowscy. W Drogini rodziny: Andrzej i Halina Banowscy, Edward Oramus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *