Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA ADWENTU(15.12.2019)

15 grudnia 2019 Uncategorized 0

 

 

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” i zachęca nas do radości, której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.

W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego.

Roraty w dni powszednie o godz. 6.30. Na Roraty przynosimy lampiony lub świece. Przed Roratami zapraszam do śpiewu Godzinek i natomiast po Roratach modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziękuję wszystkim za liczny udział w Roratach, zwłaszcza dzieciom za wytrwałość. Od jutra po roratach dla dzieci i młodzieży bułka i kakao

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sali św. Jana Pawła II rozprowadzają opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt małej świecy 6 zł., natomiast dużej 12 zł. Ofiara złożona ponad to jest przeznaczona na pomoc dzieciom w naszej parafii. Można zabrać również poświęcone opłatki. Ofiary składana za opłatki jest dobrowolna

W czwartek (19.XII.)
DZIEŃ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ.
Spowiedź w Osieczanach od godz. 1500 do 1900 z przerwą od 1630 do
1700. W czwartek również

ODWIEDZIMY CHORYCH od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.

W czwartek na godzinę 1900 zapraszam chętnych do budowy szopki na Boże Narodzenie.

W piątek (20.XII.) z racji III piątku miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Od 1715 Wstawienie i Adoracja Najświętszego sakramentu.

6 stycznia 2020 r. w ramach gminy Myślenice odbędzie się kolejny Orszak Trzech Króli. Jest on przypomnieniem bogatej polskiej tradycji jasełkowej i nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Zachęcam do postarania się o stroje w kolorze niebieskim, które podkreślałyby kontynent, który reprezentujemy i postacie z jasełek. Ogłaszamy konkurs na najlepiej przebraną Orszakową Rodzinę. Mamy także orszakową stronę: osieczany.orszak.org

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania kościoła w Osieczanach i Drogini do dzisiejszej niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Plan porządków świątecznych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *