Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA ADWENTU(16.12.2018)

18 grudnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dzisiejsza niedziela zachęca nas do radości (Gaudete), której źródłem jest świadomość, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę oraz nadzieję wszystkim narodom.

W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary

Od jutra rozpoczniemy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach oraz nowennie do Dzieciątka Jezus. W ostatnim tygodniu adwentu po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież na słodkie śniadanie

Przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej w sali św. Jana Pawła II rozprowadzają opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

We wtorek (18.XII.)
DZIEŃ SPOWEDZI ADWENTOWEJ.
Spowiedź w Osieczanach od godz. 1500 do 1900 z przerwą od 1630 do
1700. O 1450 przy kościele w Drogini będzie bus, który przywiezie do Osieczan osoby chcące skorzystać z sakramentu pokuty. Ze względu na spowiedzi w dekanacie również we wtorek
odwiedzimy Chorych od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.

W piątek (15.XII.) z racji III piątku miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Od 1715 Wstawienie i Adoracja Najświętszego sakramentu.

6 stycznia 2019 r. w ramach gminy Myślenice odbędzie się kolejny Orszak Trzech Króli. Jest on przypomnieniem bogatej polskiej tradycji jasełkowej i nawiązuje do wielobarwnych i rozśpiewanych pochodów kolędników głoszących dobrą i radosną nowinę o narodzeniu Dzieciątka Jezus. Kulminacyjnym momentem jest pokłonienie się Małemu Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie, a później wspólne kolędowanie. Nasz Orszak reprezentuje Afrykę, naszym kolorem jest kolor niebieski. Zachęcam do postarania się o stroje w kolorze niebieskim, które podkreślałyby kontynent, który reprezentujemy i postacie z jasełek.

Serdecznie dziękujemy za trud przygotowania kościoła w Osieczanach i Drogini do dzisiejszej niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. Plan porządków świątecznych zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *