Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (01.05.2022)

1 maja 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. Przeżywamy trzecią niedzielę wielkanocną. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca maja, więc na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Dzisiaj także rozpoczyna się 14. Tydzień Biblijny. Na stolikach pod chórem wyłożone zostały karteczki z wybranymi cytatami z Pisma św. Niech te fragmenty natchnionego tekstu będą dla nas umocnieniem i inspiracją w tym tygodniu.

2. W dniu dzisiejszym, na Mszy o godz. 11.00, dzieci z klas trzecich z Drogini i Osieczan przystąpią po raz pierwszy do komunii św.
Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości i za przekazane parafii dary. Dziękuję pani katechetce Agacie za prowadzoną katechezę i pomoc w dzisiejszej uroczystości.

3. We wtorek 3 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas czwartych z Drogini i Osieczan obchodzić będą rocznicę pierwszej komunii świętej. Próba przed uroczystością dla czwartoklasistów odbędzie się w poniedziałek 2 maja o godz. 15.30, a od godz. 16.00 do 17.00 spowiedź.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i ich rodziców będzie w środę 4 maja o godz. 18.45 w kościele.

4. W środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

5. W czwartek,
pierwszy czwartek miesiąca maja, w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi.

6. W pierwszy piątek miesiąca,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. Po południu spowiedź od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w intencji wypominanych w wypominkach rocznych. W Drogini Msza św. w piątek o godz. 16.00 i nabożeństwo majowe. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30.

7. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Po południu o 17.30 nabożeństwo majowe. W Drogini msza św. o godz. 16.00 i nabożeństwo majowe.

8. Nabożeństwa majowe w kościele w Osieczanach będą codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. W Drogini Msza św. z nabożeństwem majowym będzie we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00. W tym tygodniu włączamy w nabożeństwo majowe nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika. Zaproszenie do udziału we Mszy św. na Skałce wystosował ksiądz arcybiskup. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 maja.

9. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski;
  • w środę 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa oraz strażaków i hutników;
  • w czwartek 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera, który patronuje nadzwyczajnym szafarzom eucharystii.
    Otaczamy naszą modlitwą pana Stanisława i pana Piotra, którzy tę posługę pełnią w naszej parafii.
  • w piątek 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

10. Rozpoczął się remont schodów przed kościołem w Drogini. Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 70 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel, jak i inne potrzeby materialne parafii. W miesiącu kwietniu na cele gospodarcze parafii złożono 5030 zł. Bóg zapłać!

11. Jałmużna zbierana przez dzieci w Wielkim Poście do skarbonek wyniosła 300 zł. Kwota ta została przesłana na misje prowadzone przez Misjonarzy św. Wincentego a Paulo w Beninie.

12. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy następujące osoby: Maślerz Stanisława i Renatę, Cienkosz Jarosława i Małgorzatę, Suktę Wiesława i Beatę, Ogielę Roberta i Bernadettę, Kulę Jacek i Celina, Kępę Stanisława i Helenę. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Karola i Barbarę Wygoda, Józefa i Danutę Irzyk, Adama i Annę Gdula.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Stanisław Sąda – Wieczne odpoczywanie…

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *