Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  (14.04.2024)

14 kwietnia 2024 Ogłoszenia parafialne 0

. W dniu dzisiejszym przeżywamy 3. niedzielę wielkanocną. Dziś też rozpoczyna się XVI Tydzień Biblijny. W duchu wiary, inspirowani Słowem Bożym, będziemy zgłębiać temat: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.

2. W poniedziałek 15 kwietnia odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z koronką do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informacje o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

4. Za tydzień, w niedzielę 21 kwietnia, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha.  Suma o godz. 11.30 i procesja wokół kościoła. Prosimy o niesienie feretronów, baldachimu, chorągwi i świec. Do asysty zapraszamy dzieci. W tym dniu kazania wygłosi ks. Artur Czepiel, a sumie odpustowej przewodniczyć będzie dziekan myślenicki ks. Zdzisław Balon. Natomiast we wtorek 23 kwietnia w Drogini Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Michał Gogól.  Serdecznie zapraszamy! 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.