Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (23.04.2023)

22 kwietnia 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0
  1. Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkanocną, w czasie której obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha, patrona naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Prośmy naszego patrona o orędownictwo za nami u Boga. Dzisiaj także rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny.
  2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek 24 kwietnia liturgiczna uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w Drogini, Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00.
  • we wtorek 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty, swoje imieniny obchodzi abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski;
  • w sobotę 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w tym dniu rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

3. Od jutra rozpoczynamy przygotowania przed pierwszą komunią św. dzieci z klas trzecich oraz przed bierzmowaniem młodzieży z klas ósmych. Informacje z harmonogramem spotkań przekazane zostały uczniom i ich rodzicom.

4. Od 24 kwietnia 2023 r., od godz. 9.00, rusza nabór uzupełniający do Przedszkola przy Zespole Placówek Oświatowych w Osieczanach, który potrwa do 8 maja 2023 r., do godz. 12.00. Wnioski do Przedszkola przyjmowane będą przez system NABO. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Szkoły w Osieczanach.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.