Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (23.04.2023)

22 kwietnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0
  1. Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkanocną, w czasie której obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha, patrona naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Prośmy naszego patrona o orędownictwo za nami u Boga. Dzisiaj także rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny.
  2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek 24 kwietnia liturgiczna uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w Drogini, Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00.
  • we wtorek 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty, swoje imieniny obchodzi abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski;
  • w sobotę 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; w tym dniu rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

3. Od jutra rozpoczynamy przygotowania przed pierwszą komunią św. dzieci z klas trzecich oraz przed bierzmowaniem młodzieży z klas ósmych. Informacje z harmonogramem spotkań przekazane zostały uczniom i ich rodzicom.

4. Od 24 kwietnia 2023 r., od godz. 9.00, rusza nabór uzupełniający do Przedszkola przy Zespole Placówek Oświatowych w Osieczanach, który potrwa do 8 maja 2023 r., do godz. 12.00. Wnioski do Przedszkola przyjmowane będą przez system NABO. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Szkoły w Osieczanach.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *