Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA(15.04.2018)

19 kwietnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś Niedziela Biblijna i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Możemy to uczynić zabierając przy wyjściu karteczkę ze Słowem Bożym dla nas.

W środę ( 18.IV.) o godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek (20.IV) z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 i wieczorem od 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.

W przyszłą niedzielę (22.IV.) i poniedziałek (23.IV.) będziemy przeżywać uroczystości odpustowe w naszej parafii ku czci św. Wojciecha. Sumie odpustowej w niedzielę Osieczanach będzie przewodniczył i kazania wygłosi ks. Andrzej Szklarski, saletyn. Sumie odpustowej w Drogini w poniedziałek (23.IV.) o godz. 1800 będzie przewodniczył ks. Jakub Adamik wikariusz z Trzemeśni przeżywający 25 rocznicę święceń, a kazanie wygłosi ks. Mateusz Hosaja Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Proszę o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwoneczków Przeżyjmy ten dzień jako święto całej naszej parafii. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Należy również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć w ramach akcji „Pola Nadziei” działalność hospicjum z Wiśniowej.

Parafialną radę duszpasterską serdecznie zapraszam na spotkanie w niedzielę 29 IV br. o godzinie 15:00.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękuję Różom Różańcowym z Osieczan, Banowic i Drogini oraz innym osobom za wiosenne porządki wokół naszych kościołów. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Stanisław i Barbara Kępa, Stanisław i Jolanta Popek, Jan i Józefa Podmokły, Tomasz i Katarzyna Ćwiertniewicz, Andrzej i Kazimiera Dąbrowscy, Tadeusz i Małgorzata Gogól, Sławomir i Lucyna Lewandowscy. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *