Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA(26.04.2020)

26 kwietnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

W dzisiejszą trzecią Niedzielę Wielkanocy w Polsce przeżywamy Niedziele Biblijną i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. „Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja br., jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego, który otrzymamy w kościele”

W naszej Parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszego Patrona świętego . Wojciecha biskupa i męczennika. Jego pełna posłuszeństwa wiara stała się jego umiejętnością takiej współpracy z Bożą łaską, która pozwoliła Mu do końca wypełnić Bożą wolę. Jako spadkobiercy świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić Słowa Bożego W obecnym czasie przymusowej izolacji przykładnie i wiernie dajmy świadectwo Ewangelii Chrystusowej którą, aż do męczeństwa głosił nasz Patron.

Składam serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do przygotowania do przygotowania uroczystości odpustowych w czwartek i dziś: grupom sprzątającym kościoły w Osieczanach i Drogini, Różom Różańcowy za zadbanie o kwiaty wokół kościoła. Jesteście spod Wojciechowych dzwonów – to zobowiązuje.

W związku ze stanem epidemii oraz stopniowym „odmrażaniem” naszego życia codziennego, zapraszam również do „odmrażania” naszego życia wiary. Kościół w Osieczanach i Drogini jest otwarty cały dzień. Msze święte w naszej parafii są sprawowane według normalnego porządku. W Osieczanach może uczestniczyć ok. 60 osób, w Drogini ok 15 osób. Wracamy do odprawiania nabożeństw, które były zawieszone. Różańca o 625 i Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszy świętej porannej. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą oraz o dowolnej porze po telefonicznym umówieniu się. Komunia święta jest udzielana podczas Mszy świętej oraz na początku i na zakończenie adoracji. W czasie pandemii i suszy, które nas tak mocno dotykają trwamy codziennie na Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 2000 i modlitwie Różańcowej o godz. 2030. Znakiem naszej modlitwy jest zapalona świeca w oknie naszego domu.

Dziękuję za otwarte serca i świadectwo żywej wiary podczas naszej „odpustowej procesji” w minionym tygodniu, bo myślę, że tak można nazwać czas, kiedy Jezus w Najświętszym sakramencie nawiedzał nas obecnych w pobliżu swoich domów, by nam błogosławić.

W środę (29.IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. O godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta. W środę również rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława bp. i m., patrona archidiecezji krakowskiej i naszej ojczyzny.

W piątek (1.V.) wspomnienie św. Józefa, Robotnik. I piątek miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi rano od 615 i po południu od 1700. O godz. 1730 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci. Nabożeństwa majowe w Osieczanach będą o godz. 1730, a w Drogini o godz.1900. Z racji charakteru tego dnia w naszym kraju Metropolita Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

W sobotę (2.V.) liturgiczne obchody Uroczystości N.M.P. Królowej Polski. Msze święte o godz. 700, 830, 1800 i 1900 w Drogini. Na godz. 1715 z racji pierwszej soboty zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę przypada również Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

Dziękuję wszystkim za troskę o parafię i ofiary składane na jej utrzymanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *