Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA(5.05.2019)

5 maja 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Pomocą w otwarciu Pisma świętego niech będą karteczki ze Słowem Bożym dla nas, które możemy zabrać wychodząc z kościoła

Dzisiaj także przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpi 25 dzieci. Z racji I niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Trwa maryjny miesiąc – maj. W naszej parafii codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1730 w Osieczanach i o godz. 1900 w Drogini. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Pamiętajmy w naszych modlitwach o maturzystach, którzy w miesiącu maju zdają egzaminy dojrzałości. Ta modlitwa jest im bardzo potrzebna by dobrze zdali egzaminy i mądrze wybrali drogę życiową!

W środę (8.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. Po Mszy świętej wieczornej na spotkanie zapraszam uczestników pielgrzymki do Lourdes.

W piątek (10.V.) na zakończenie nabożeństwa majowego nabożeństwo do św. Wojciecha patrona naszej parafii.

W przyszłą niedzielę (12.V.) Metropolita Krakowski zaprasza na tradycyjną procesję z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława BM.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Wojciech i Beata Frosztęga, Czesław i Zofia Per, Wojciech i Maria Włodarczyk, Andrzej Wyrostek, Kazimierz i Janina Bochenek, Marian Podmokły, Stanisław i Barbara Wyrostek. . O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Józef i Maria Tekieli, Rafał i Martyna Tekieli, Anna Śmigla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *