Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(24.03.2019)

25 marca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

„Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”te pełne nadziei słowa refrenu dzisiejszego psalmu responsoryjnego zapraszają nas do dziękczynienia Miłosiernemu Bogu za czas Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadził ks. Jarosław Grzegorczyk, sercanin oraz czas nawiedzenia naszej parafii przez figurę św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Widzialnym znakiem tego czasu łaski jest figura św. Michała Archanioła przez was ufundowana. Gorąco dziękuję za liczny udział w rekolekcjach oraz w nawiedzeniu. Choć wasza obecność była liczna warto jednak zapytać: czy ja znalazłem czas by wziąć udział choć w jednym punkcie tego świętego czasu. Przed nami kolejne Boże łaski. Zapraszam do okazania Bogu miłości przez przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia. Zapisy w zakrystii

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.

„Podziel się radością wielkanocną” – pod takich hasłem rozprowadzane są baranki Caritas na stół wielkanocny. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc potrzebującym.

W poniedziałek (25.III.) przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 1800

W czwartek (26.III.) Grupę Uwielbienia oraz wszystkich pragnących przygotować I czwartkową modlitwę uwielbienia zapraszam na próbę na godz. 1900.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Edward i Anna Muniak, Bartłomiej i Katarzyna Muniak, Józef i Wanda Gubała, Jan i Renata Stanach, Rafał i Aneta Braś, Stanisław i Maria Braś, Jan i Maria Ralscy, Rafał i Małgorzata Ralscy,. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Zbliża się Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do uczczenia Bożego Miłosierdzia przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 27 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na kolejną próbę, która odbędzie się w strażnicy OSP Droginia w najbliższą sobotę o godz. 900.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *