Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(4.03.2018)

4 marca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

Wraz ze św. Kazimierzem królewiczem, Patronem naszej archidiecezji, którego dziś wspominamy, dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, czyni z nas świątynię Swojej chwały. Dziękujemy także za czas Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadził ks. Andrzej Policht, salezjanin wraz z zespołem Fausystem. Podczas przeżywania rekolekcji święta siostra Faustyna zapisała w swoim dzienniczki: „+ Jezu mój, kiedy patrzę na to życie dusz, spostrzegam, że wiele służy ci z pewnym niedowierzaniem. I w pewnych chwilach, zwłaszcza kiedy jest sposobność do okazania miłości Bogu, to właśnie widzę, jak wtenczas uciekają te dusze z pola walki. ¾ I rzekł do mnie Jezus w pewnej chwili: Czy i ty, dziecię moje, tak chcesz postępować? ¾ Odpowiedziałam Panu: O nie, mój Jezu, nie cofnę się z pola walki, chociaż mi pot śmiertelny zrosi czoło, nie wypuszczę miecza z ręki, aż spocznę u stóp Trójcy Świętej. ¾ Cokolwiek czynię, nie liczę na własne siły, ale na łaskę Bożą. Z łaską Bożą dusza może przejść przez największe trudności zwycięsko.” (Dz. 287). Czas rekolekcji i spowiedź była to sposobność do okazania miłości Bogu. Wielki Post to czas duchowej walki. Czy potrafiliśmy zaufać Jezusowi?

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Drogini o 1530, a w Osieczanach o godz. 1715. Droga Krzyżowa w piątki w Osieczanach o godz. 615 i 1830, dla dzieci od godz. 1715, w Drogini Droga Krzyżowa o 1530. W niedzielę w Osieczanach po Mszy świętej o godz. 830 i o 1645, w Drogini o godz. 1500. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. O posługę światła proszę uczniów klasy 7. Po Gorzkich Żalach spotkanie dla nich w dolnym kościele.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Jan i Małgorzata Cegielscy, Aleksandra Dudzik, Łukasz i Beata Jaworscy, Maciej i Anna Batko, Dominik i Agnieszka Kotarba, Kamil i Kinga Woźniak, Wiesław i Marta Pawlak. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Mariusz i Anna Dybeł, Witold i Anna Wawrzynek.

Zbliża się Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do uczczenia Bożego Miłosierdzia przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 7 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę, która odbędzie się w kościele w przyszłą sobotę 10 marca o godz. 930.

Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *