Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA ZWYKŁA(21.01.2018)

20 stycznia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W kościele i innych wspólnotach chrześcijańskich na świecie trwa tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Zakończy się on w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Niech pragnienie Chrystusa” aby Jego uczniowie byli jedno” towarzyszy naszej codziennej modlitwie.

Gościmy dziś w naszej parafii zespół muzyki sakralnej z Doniecka i Ługańska na Ukrainie. Dziękujemy za ich modlitwę śpiewem. Po Mszy świętej przed kościołem ofiarami do puszek można wesprzeć na remont domu w Krzywaczce w dekanacie Sułkowickim /powiat myślenicki/,w którym zamieszka 5 polskich rodzin katolickich z terenu objętego działaniami wojennymi.  Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła miłosierdzia.

Dziś o godz. 1530 zapraszam na koncert kolęd i pastorałek pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa iPanienki” przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę OSP Droginia, chór parafialny i solistów.

Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za otwarte drzwi waszych domów i otwarte serca. Za wszystkie uwagi dotyczące parafii. (Część parafian uczestniczy we Mszy świętej w Trzemeśni, na Zarabiu i w Myślenicach. Cieszy fakt, że żyją miłością do Chrystusa obecnego w Eucharystii. Jest szansa, że poprzez moje nawrócenie Msze święte nie będą nudne i długie i również oni zechcą tworzyć wspólnotę eucharystyczną). Dziękujemy za złożone ofiary za posługę pana kościelnego, pana organisty i ministrantów. Część z ofiar kolędowych złożonych dla kapłanów jest przeznaczona na parafię, cześć na sprawy diecezji, a część do własnej dyspozycji. Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałyby pomóc w tworzeniu parafialnej strony internetowej i kroniki parafialnej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. Porządek w gablocie i na stronie internetowej.

W sobotę (27.I.) po wieczornej Mszy świętej zapraszam na spotkanie opłatkowe członków Róż Różańcowych i Parafialnej Radu Duszpasterskiej.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W gablocie jest propozycja sprzątania dla rodzin z Dąbrowy proszę o uwagi. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach i w Drogini proszę kolejne rodziny zgodnie z kolejnością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *