Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA ZWYKŁA(26.01.2020)

21 stycznia 2020 Uncategorized 0

 

 

Przeżywając Niedzielę Słowa Bożego, prosimy Boga o ducha jedności wśród wszystkich uczniów Chrystusa. Nie jest to przypadek – pisze Franciszek Liście Apostolskim w formie Motu Proprio «Aperuit illis» – celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności” . Przed kościołem możemy nabyć Pismo Święte i książkę o czytaniu Pisma Świętego. Również przed kościołem naszymi ofiarami do puszek możemy wesprzeć leczenie 11 miesięcznej Marysi Miąsko chorej na SMA typ 1. Choroba nie pozwala jej się ruszać, oddychać i jeść samodzielnie.

Dziś o godz. 1530 zapraszam na koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę OSP Droginia i solistów, chór parafialny oraz zespół z Przytkowic.

W poniedziałek (27. I.) wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

We wtorek (28. I.) św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W środę (29. I.) wspomnienie św. Anieli Merici i bł. Bolesławy Lament. O godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta.

W czwartek (30. I.) wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, kapłana.

W piątek (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko.

W sobotę (1. II.) z racji I soboty miesiąca na godz. 1715 zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę (2.II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej), które jest przeżywane w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę nasza parafianka Katarzyna Kęsek w Sanktuarium Ecce Homo Świętego Brata Alberta złoży w Zgromadzeniu Sióstr Albertynek pierwszą profesję zakonną przyjmując imię siostra Faustyna. Otoczmy Ją naszą modlitwą, aby akt profesji pomógł Jej jak najlepiej realizować powołanie zakonne.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stefan i Katarzyna Banowscy, Tadeusz i Bożena Horabik, Marcin i Dorota Horabik, Agnieszka Kwoka, Jan i Jadwiga Sąda, Witold i Agnieszka Maciuszek, Grzegorz i Joanna Maciuszek, Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Władysława Miksa, Halina i Wojciech Banaś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *