Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

III NIEDZIELA ZWYKŁA(27.01.2019)

22 stycznia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

Dziękujemy serdecznie Orkiestrze działającej przy OSP Droginia wraz z kapelmistrzem panią Martą Włodarczyk, solistom Chórowi Cantitum oraz zespołowi MechBend z Przytkowic wraz z panem dyrygentem Romanem Serwinem oraz naszemu Chórowi parafialnemu pod kierownictwem naszego pana organisty Daniela Zdziebko za przygotowanie pięknego koncertu kolęd i pastorałek pt. „Śpiewajcie i grajcie Mu”, którego mogliśmy wysłuchać w ubiegłą niedzielę

W czwartek (31. I.) wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Grupę Uwielbienia oraz wszystkich pragnących przygotować I czwartkową modlitwę uwielbienia zapraszam na próbę na godz. 1900.

W piątek (1.II.) z racji I Piątku miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700, w Drogini od 1530

W sobotę (2.II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w tym dniu o godz.: 700, 830i 1800, w Drogini o 1600. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W ufnej modlitwie polecajmy Panu Bogu wszystkie osoby, które podążają drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Z racji I soboty miesiąca na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 1715 i zmianę tajemnic różańcowych zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i wszystkich, którym drogie jest orędzie Matki Bożej z Fatimy. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania do pomocy w rozbieraniu dekoracji świątecznej.

Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę. Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. O sprzątnie kościoła w Osieczanach w najbliższą sobotę prosimy rodziny: Stanisław i Anna Dura, Rafał i Ewa Szumera, Arkadiusz i Agnieszka Szenfeld, Aleksander i Anna Jamróz, Bogusław i Agata Żyła, Michał Oskwarek, Piotr i Magdalena Panuś,. W Drogini rodziny: Józef i Irena Kęsek, Henryk i Danuta Tomkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *