Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA ADWENTU(23.12.2018)

23 grudnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

W poniedziałek (24.XII.) Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach o godz. 630 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź jutro do godz. 830. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

We wtorek (25.XII.) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Pasterka w Drogini o godz. 2130. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi. Po Mszy św. o godz. 1130 tradycyjne spotkanie dzieci przy żłóbku.

W środę (26.XII.) drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w którym przypada święto świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Po każdej mszy świętej błogosławieństwo owsa Nie będzie mszy świętej o godz. 1800.

W czwartek (27.XII.) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy świętej rano błogosławieństwo wina W środę rozpoczynamy kolędę. Plan w gablocie i na stronie internetowej. Podczas kolędy będzie można złożyć ofiarę za posługę pana kościelnego Janusza i pana organisty Daniela. Jest to ich wynagrodzenie za pracę dla parafii.

W czwartek (28.XII) święto Świętych Młodzianków, męczenników. Chętnych do przygotowania modlitwy uwielbienia zapraszam na próbę o godz. 1900.

W przyszłą niedzielę (30.XII.) Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy świętej o godz. 1130 błogosławieństwo małych dzieci i rozdanie nagród za Roraty.

Zapraszam do udziału w Orszaku Trzech króli 6 stycznia 2019 r. Ogłaszamy konkurs na najciekawszy strój orszakowy w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Pragnę wyrazić gorącą wdzięczność za bardzo liczny udział w roratach i modlitwę w czasie adwentu: seniorom, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję za przygotowanie Rorat: p. kościelnemu Januszowi, p. organiście Danielowi, SLO i Oazie oraz wszystkim przygotowującym słodkie śniadanie w ostatnim tygodniu. Dziękuję za dekorację adwentową i świąteczną kościołów w Osieczanach i Drogini tj. za budowę szopki, dostarczenie choinek, kwiatów i wszystkie porządki. O sprzątnie kościołów proszę kolejne rodziny według podanego porządku. Życzę błogosławionej Wigilii i świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *