Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (08.05.2022)

7 maja 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. Przeżywamy czwartą niedzielę wielkanocną. W Krakowie obchodzone są uroczystości ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Dzisiaj także rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.

2. Zakończył się Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziękuję za pomoc rodzicom i pani katechetce. Zapraszamy dzieci przez cały maj na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i mszę świętą o godz. 18.00.

3. We wtorek 10 maja, na Mszy św. o godz. 18.00, młodzież z klas ósmych z Drogini i Osieczan przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu tego udzieli młodzieży ks. bp Janusz Mastalski. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 9 maja od godz. 16.00 do 17.00; o godz. 18.00 msza św. z udziałem kandydatów i ich rodziców.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI będzie w poniedziałek 16 maja o godz. 16.30.

4. Nabożeństwa majowe w kościele w Osieczanach obywają się codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie msza św. W Drogini msza św. z nabożeństwem majowym sprawowana jest we wtorki, czwartki i soboty o godz. 16.00.

5.
W sobotę 14 maja na mszy św. o godz. 18.00 w Osieczanach będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków OSP z Osieczan i ich rodzin.
Dziękujemy OSP w Osieczanach i w Drogini za zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej i czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców.

6. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 9 maja liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika;
  • w sobotę 14 maja święto św. Macieja, apostoła.

7. O posprzątanie kościoła w Osieczanach prosimy: Stanisława i Barbarę Kubackich, Annę Zapała, Stanisława i Danutę Kępa, Jana i Marię Olesek, Iwonę i Romana Horab, Andrzeja i Renatę Horab, Krzysztofa i Agatę Szafrańców. W Drogini prosimy o posprzątanie kościoła: Marię Jasek, Mirosława i Annę Zapała, Marka i Iwonę Krupa.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *