Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA    (21.04.2024)

21 kwietnia 2024 Ogłoszenia parafialne 0

. Przeżywamy 3. niedzielę Wielkanocną, w czasie której obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha, patrona naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości. Prośmy naszego patrona o orędownictwo za nami u Boga. Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 23 kwietnia liturgiczna uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W Drogini, Msza św. odpustowa będzie o godz. 18.00. Mszy przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Michał Gogól. 
  • w czwartek 25 kwietnia święto św. Marka, ewangelisty. Swoje imieniny obchodzi abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

3. W poniedziałek 22 kwietnia odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 16.00. W piątek 26 kwietnia o godz. 18.45, w dolnym kościele, będzie spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

4. Na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii zamieszczony został edykt abpa Marka Jędraszewskie ogłaszający rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Sługi Bożej Agnieszki Kmieć, wiernej świeckiej, misjonarki, która została zamordowana 24 stycznia 2017 r. w Cochabambie w Boliwii.

5. W najbliższy piątek, 26 kwietnia, odbędzie się kiermasz odzieży i różności w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, który będzie trwał do niedzieli, a z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę pierwszego w powiecie myślenickim Hospicjum Stacjonarnego w Wiśniowej. Miejsca z profesjonalną, całodobową opieką i wsparciem zarówno dla chorych, jak i ich rodzin. Miejsca dostępnego dla wszystkich. Każdemu kto może przyjść i wesprzeć tę ważną społecznie inicjatywę, w imieniu całego zespołu hospicjum, dziękujemy.

6. We wrześniu br. ks. Bogusław Seweryn organizuje pielgrzymkę do Portugali. Szczegóły na plakatach.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.