Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (30.04.2023)

30 kwietnia 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

 

  1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkanocną. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Z kalendarza liturgicznego:
  • we wtorek 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski;
  • w czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • w piątek 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
  • w sobotę 6 maja święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W kościele w Osieczanach będą one codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. W Drogini Msza św. z nabożeństwem majowym będzie we wtorki i czwartki o godz. 16.00. W tym tygodniu włączamy w nabożeństwo majowe nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

4. W środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

5. W czwartek 4 maja, we wspomnienie św. Floriana męczennika, o godz. 16.00 na Mszy św. w kościele w Drogini, a o godz. 18.00 w Osieczanach, będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków OSP z Drogini i Osieczan oraz ich rodzin.

6. W czwartek także przeżywać będziemy
pierwszy czwartek miesiąca maja. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ.
W sobotę 6 maja, z racji pierwszej soboty miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 18.00.

7. Za tydzień, w niedzielę 7 maja, dzieci z klas trzecich z Drogini i Osieczan, na Mszy św. o godz. 11.00, przystąpią po raz pierwszy do komunii św. Prosimy, aby wybierać pozostałe msze niedzielne, a tę o godz. 11.00 pozostawić dla dzieci i ich rodzin.

8. Komunikat Burmistrza: W imieniu organizatora Urząd Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w niedzielę 7 maja wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowościach – Myślenice, Osieczany, Łęki. Od godz. 12.30 sukcesywnie będzie ograniczany ruch uliczny w związku z wyścigiem kolarskim, aż do godz. 17.00.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, serdecznie zaprasza mieszkańców oraz poczty sztandarowe organizacji pozarządowych, klubów sportowych do udziału w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie dnia 3 maja o godzinie 9.30 na myślenickim rynku. Po Mszy św. odbędzie się okolicznościowy apel przy Pomniku Niepodległości.

10. Ze względu na niszczenie trawnika, zwracam się z serdeczną prośbą, aby nie jeździć i nie parkować wokół kościoła. Do dyspozycji są parkingi przed kościołem i plebanią. Dziękuję za zrozumienie.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.