Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (30.04.2023)

30 kwietnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

  1. Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkanocną. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Z kalendarza liturgicznego:
  • we wtorek 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski;
  • w czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • w piątek 5 maja wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
  • w sobotę 6 maja święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W kościele w Osieczanach będą one codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. W Drogini Msza św. z nabożeństwem majowym będzie we wtorki i czwartki o godz. 16.00. W tym tygodniu włączamy w nabożeństwo majowe nowennę przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

4. W środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

5. W czwartek 4 maja, we wspomnienie św. Floriana męczennika, o godz. 16.00 na Mszy św. w kościele w Drogini, a o godz. 18.00 w Osieczanach, będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla członków OSP z Drogini i Osieczan oraz ich rodzin.

6. W czwartek także przeżywać będziemy
pierwszy czwartek miesiąca maja. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ.
W sobotę 6 maja, z racji pierwszej soboty miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 18.00.

7. Za tydzień, w niedzielę 7 maja, dzieci z klas trzecich z Drogini i Osieczan, na Mszy św. o godz. 11.00, przystąpią po raz pierwszy do komunii św. Prosimy, aby wybierać pozostałe msze niedzielne, a tę o godz. 11.00 pozostawić dla dzieci i ich rodzin.

8. Komunikat Burmistrza: W imieniu organizatora Urząd Miasta i Gminy Myślenice informuje, że w niedzielę 7 maja wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w miejscowościach – Myślenice, Osieczany, Łęki. Od godz. 12.30 sukcesywnie będzie ograniczany ruch uliczny w związku z wyścigiem kolarskim, aż do godz. 17.00.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, serdecznie zaprasza mieszkańców oraz poczty sztandarowe organizacji pozarządowych, klubów sportowych do udziału w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie dnia 3 maja o godzinie 9.30 na myślenickim rynku. Po Mszy św. odbędzie się okolicznościowy apel przy Pomniku Niepodległości.

10. Ze względu na niszczenie trawnika, zwracam się z serdeczną prośbą, aby nie jeździć i nie parkować wokół kościoła. Do dyspozycji są parkingi przed kościołem i plebanią. Dziękuję za zrozumienie.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *