Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA(03.05.2020)

3 maja 2020 Ogłoszenia parafialne 0

IV Niedziela Wielkanocy, zwana niedzielą Niedziela Dobrego Pasterza, jest przeżywana w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Potrzeba naszej modlitwy o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść głosić Ewangelię wobec współczesnego świata.

Dzisiaj wspominamy także kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków, zwłaszcza w tym czasie pandemii. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

W minioną niedzielę w modlitwie Anioł Pański Ojciec święty Franciszek w słowie do Polaków mówił: „Pozdrawiam również tych wszystkich, którzy uczestniczą dziś w Polsce w «Narodowym Czytaniu Pisma Świętego». Mówiłem to już wiele razy i dziś pragnę powtórzyć, jak ważną rzeczą jest, by przyzwyczaić się do codziennego czytania Ewangelii, nawet tylko przez kilka minut. Nośmy ją w kieszeni, w torbie, aby była blisko nas, także w fizyczny sposób i czytajmy fragment codziennie. Za kilka dni rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Dziewicy Maryi. W krótkim liście – opublikowanym wczoraj – zachęciłem wszystkich wiernych do odmawiania w tym miesiącu różańca świętego, wraz z dwiema modlitwami, które udostępniłem dla wszystkich. Niech nasza Matka pomoże nam stawić czoła, z większą wiarą i nadzieją, przeżywanemu przez nas okresowi próby.

Rozpoczął się miesiąc maj tradycyjnie poświęcony Matce Bożej o czym mówił papież Franciszek. Odpowiadając na prośbę Ojca świętego zechciejmy codziennie trwać na modlitwie podczas nabożeństw majowych i różańca. Nabożeństwa majowe są odprawiane w Osieczanach o godz. 1730, a w Drogini o godz. 1900. Starajmy się uczestniczyć w majówkach czy to w kościele, czy też w domu przed Jej obrazem, czy przy licznych kapliczkach z zachowaniem obowiązujących przepisów epidemicznych. Każdego dnia zapraszam również do modlitwy różańcowej o ustanie epidemii o godz. 2030.

W poniedziałek (4.V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, który jest patronem hutników i strażaków oraz miasta Krakowa. Szczęśliwą służbę naszych strażaków z OSP Osieczany i Droginia powierzamy Jego opiece.

W środę (6.V.) święto św. apostołów Filipa i Jakuba. Na zakończenie nabożeństwa majowego nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (7.V.) z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszam na modlitwę uwielbienia od godz. 2000.

W piątek (8.V.) uroczystość św. Stanisława BM, który jest głównym Patronem Polski oraz naszej Archidiecezji. W tym dniu Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli w Katedrze Wawelskiej święceń diakonatu alumnom V roku naszego Seminarium. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę panu kościelnemu Januszowi. Patrząc na sąsiednie parafie, w których troskę o czystość kościołów podejmują parafianie (np. Brzączowice, Bysina, Trzemeśnia) w najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Agata Piwowarczyk, Dorota Kwaśniak, Józefa Śmigla, Karol i Magdalena Śmigla, Maria Batko, Bogdan i Lidia Kiszka, Joao i Bernadetta Da Silva Costa.. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *