Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA(12.05.2019)

11 maja 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane codziennie w Osieczanach o godz. 1730, zaś w Drogini o godz. 1900.

W poniedziałek (13. V.) zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej na godzinę 2000.

We wtorek (14. V.) święto św. Macieja, apostoła.

W czwartek (16. V.) święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

W piątek (17. V.) III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Rano o godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wieczorem o godz.1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna. Proszę o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwoneczków. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W przyszła niedzielę (19.V.) dzieci z klasy IV na Mszy świętej o godz. 1130 będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziców dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Stefan i Danuta Banowscy, Tomasz i Barbara Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *