Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA(22.04.2018)

22 kwietnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś w IV Niedzielę Wielkanocną zwana niedzielą Dobrego Pasterza przeżywając uroczystość odpustową, dziękujemy Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na ziemi polskiej. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii. Przeżyjmy ten dzień jako święto całej naszej parafii. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Należy również wypełnić warunki zwykłe uzyskiwania odpustu, którymi są: sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Naszymi ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć w ramach akcji „Pola Nadziei” działalność hospicjum z Wiśniowej.

W poniedziałek (23.IV.) Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej parafii dalsza część naszego odpustu. Msze święte w Osieczanach o godzinie 700 i 830. Sumie odpustowej w Drogini o godzinie 1800. będzie przewodniczył ks. Jakub Adamik wikariusz z Trzemeśni przeżywający 25 rocznicę święceń ,a kazanie wygłosi ks. Mateusz Hosaja Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy

W środę (25. IV.) święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (26.IV.) zapraszam na próbę śpiewu przed modlitwą uwielbienia na godz. 1900.

W piątek (27.IV) po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież z klasy III gimnazjum.

W sobotę (28.IV.) Uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 1000. Zapisy na autobus do jutra w zakrystii lub w kancelarii.

Serdecznie dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Antoni i Danuta Topol, Aleksander i Józefa Hujdus, Andrzej i Irena Funek, Tadeusz i Irena Kępa, Adam i Władysława Kowal, Roman i Zofia Pawłowscy, Czesław i Zofia Marcinek. . O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Jan i Lucyna Rogowiec, Artur i Iwona Talaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *