Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(1.04.2019)

30 marca 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Laetare. Prawdziwa radość rodzi się w sercu człowieka, który – jak syn marnotrawny – powraca do domu Ojca, ciesząc się darem Jego przebaczającej miłości, duchowej wolności i pokoju serca.

Pomocą na drodze nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa do udziału w których serdecznie zapraszamy. Dziś o posługę światła na Gorzkich żalach proszę uczniów klasy 8.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, który tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w Polsce oraz na świecie. Możemy to uczynić przez zakup baranków ze znakiem Caritas, które staną na wielkanocnych stołach. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi.

W środę (29 III.) o godz. 1800 Msza święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy świętej zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas, a także wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność charytatywną.

W czwartek (4.IV.) z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na Mszę święta o godz. 1800, a po niej na modlitwę uwielbienia. Okazja do spowiedzi od godz.1700 do 2000. W Drogini w Drogini od 1530, Msza święta o godz. 1600

W piątek (5.IV.) I piątek miesiąca. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700, w Drogini od 1530 i o godz. 1600 Msza święta. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o godz. 615 i 1840, dla dzieci o godz. 1715. W Drogini Droga Krzyżowa o 1530, a po niej Msza święta. W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszam na spotkanie rodziców klas 8 SP i 3 Gimnazjum w zawiązku z sakramentem Bierzmowania, który będzie 3 czerwca br.

W sobotę (6.IV.) z racji I soboty miesiąca zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 1715.

W przyszłą niedzielę (7.IV.) grupa młodzieżowa „Powstań” wraz z ks. Diakonem zaprasza na plenerową Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona o godz. 1845 w kościele. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Parafia na Zarabiu zaprasza na Drogę Krzyżową Góralską o godz. 1545.

Serdecznie dziękujemy za troskę o nasze kościoły – wszystkim, zwłaszcza kochanym Różom Różańcowym za wiosenne porządki. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Ta posługa na rzecz parafii to wyraz prawdziwej pokory. Pokora, to nie kompleks niższości, to nie bojaźliwe zajmowanie ostatniego miejsca. Pokora polega na dobrowolnym zajęciu tego miejsca, jakie Bóg nam wyznaczył. Św. Augustyn napisał trafnie: „gdzie pokora, tam majestat”. Miejsce wyznaczone nam przez Boga jest zawsze otoczone majestatem Jego autorytetu. Ten, kto je dobrowolnie zajmie, odkrywa na nim swoją prawdziwą wielkość. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Tomasz i Elżbieta Burkat, Paweł i Anna Cygan, Aleksander i Maria Burkat, Michał i Aleksandra Matoga, Wojciech i Agata Burkat, Eugeniusz i Krystyna, Hujdus , Marta Dyczkowska. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda.

Zbliża się Wielki Tydzień i Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do uczczenia Bożego Miłosierdzia przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 27 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na przedostatnią próbę, która odbędzie się w strażnicy OSP Droginia w najbliższą sobotę o godz. 900. Kilka uwag związanych z Wielkim Tygodniem:

Ostatni raz w Wielki Piątek będziemy adorować zabytkową figurę Chrystusa Ukrzyżowanego, ze względu na zalecenia konserwatora zostanie ona przeniesiona z przedsionka do kościoła.

Homilie w czasie Tridumm Paschalnego będzie głosił ks. Michał Olszewski, sercanin.

W poniedziałek wielkanocny będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha w Osieczanach, sumę odprawi i homilie wygłosi Kustosz Kalwaryjski o. Konrad Cholewa.

Odpust w Drogini 23 kwietnia br. Mszę świętą odprawia i homilię wygłoszą księża przezywający 25 rocznicę kapłaństwa, którzy pracowali w naszej parafii.

Sakrament Chrztu będzie udzielany w Wigilię Paschalną i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie chrztów w Poniedziałek Wielkanocny.

Serdecznie zapraszam do podjęcia posługi w Niedzielę Palmową i w Triduum Paschalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *