Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(11.03.2018)

11 marca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą radości, od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo” bo zbliża się czas odkupienia. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Nazwy te wskazują dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

Pomocą na drodze nawrócenia są nabożeństwa wielkopostne Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa do udziału w których serdecznie zapraszamy. Dziś o posługę światła na Gorzkich żalach proszę uczniów klasy III gimnazjum.

„Podziel się radością wielkanocną” – pod takich hasłem rozprowadzane są baranki Caritas na stół wielkanocny. Ofiary za baranki tradycyjnie przeznaczane są na pomoc potrzebującym.

W środę ( 14.III.) zapraszamy na nowennę przed jubileuszem 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Począwszy od lutego przez 9 miesięcy, w drugie środy miesiąca, modlimy się o dobre wykorzystanie daru wolności, za którą tylu Polaków oddało życie. O godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji Ojczyzny,nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i o godz. 1800 Msza święta.

W piątek (16.III.) III PIĄTEK MIESIĄCA – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Bogdan i Elżbieta, Horab, Stanisław i Barbara Batko, Mateusz i Monika Porczyk, Irena Rakoczy, Andrzej i Maria Dąbrowscy, Jarosław i Magdalena Dąbrowscy, Jan i Józefa Poradzisz. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny: Piotr i Maria Batko, Anna Tekieli.

Zbliża się Święto Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do uczczenia Bożego Miłosierdzia przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 7 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę, która odbędzie się w strażnicy w Osieczanach w przyszłą sobotę 17 marca o godz. 930.

Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Dyrekcja ZPO Osieczany informuje, że w sekretariacie szkoły można zapisywać dzieci do przedszkola na rok 2018/2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *