Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IV Niedziela WIELKIEGO POSTU(22.03.2020)

22 marca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to czas szczególny, dotychczas niespotykany. W imię miłości bliźniego zostańmy w naszych domach, aby zatrzymać rozszerzanie się epidemii. Dany nam czas niech będzie czasem wzrastania w nas tęsknoty za Jezusem Eucharystycznym i docenienia dotychczasowej rzeczywistości dostępu do sakramentów świętych bez żadnych ograniczeń.
  2. Jako proboszcz parafii wraz z księdzem Piotrem pamiętamy o Was w naszych codziennych modlitwach, osobistych i liturgicznych. Pełni ufności w Bożą dobroć i miłosierdzie, prośmy z wiarą, aby Dobry Bóg uratował nas od szerzącej się epidemii.
  3. W tej intencji, codziennie o godzinie 2030 odmawiajmy różaniec transmitowany przez internet. Link do transmisji jest podawany na stronie internetowej naszej Parafii. W tym czasie gromadząc się na modlitwie w rodzinach w oknie wystawmy zapaloną gromnicę na znak naszej łączności modlitewnej.
  4. W czasie epidemii Kościół jest otwarty od godz. 600 do 2100 w Drogini do 1700. Dodatkowe Msze święte w niedzielę o 1500 w tygodniu codziennie o 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1715 do 1800 oraz od godz. 2000 do 2100 Okazja do spowiedzi codziennie od 615 do 700, oraz od 1715 do 1800 i od 2000 do 2100.Droga Krzyżowa w piątek o godz. 615, pozostałe nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zostają zawieszone. Starajmy się przeżywać je w rodzinach.
  5. W środę 25 marca, przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia i modlitwy o poszanowanie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *