Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

V NIEDZIELA ZWYKŁA(4.02.2018)

4 lutego 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

„Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby”. Te słowa dzisiejszej aklamacji przed Ewangelią są dla nas wymownym zaproszeniem, abyśmy w spotkaniu z żywym Bogiem szukali prawdziwego uzdrowienia oraz pomocy do dźwigania codziennego krzyża. Okazją do spotkania Chrystusem niech będzie nabożeństwo 40-godzinne, które przeżywamy. Porządek nabożeństwa w gablocie i na stronie internetowej. na zakończenie adoracji NIESZPORY o NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE.

W poniedziałek (5. II.) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

We wtorek (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W środę (7. II.) wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy. O godz. 1800 Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (8. II.) wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

W sobotę (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXVI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w sobotę 10 lutego zapraszamy chorych na Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych, którą będziemy sprawowali w naszym kościele o godz. o godz. 900. Wcześniej od 830 okazja do spowiedzi. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym i starszym w dotarciu do naszej świątyni.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, nie tylko wyznaczonym rodzinom, ale również tym, którzy pomagali przy rozbieraniu dekoracji świątecznej, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny Julian i Józefa Salawa, Robert i Elżbieta Rakoczy, Michał i Jadwiga Staśko, Tomasz i Magdalena Batko, Krzysztof i Anna Jaśkowiec, Marek i Anna Baran.. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę rodziny Józef i Irena Kęsek, Henryk i Danuta Tomkiewicz.

Organizujemy pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Koszt 220 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *