Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA(3.06.2018)

3 czerwca 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W pierwszą niedzielę czerwca przeżywamy w kościele w Polsce XI Święto Dziękczynienia w tym roku pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Przy tej okazji pragnę podziękować Wam wszystkim za wielkie zaangażowanie w przygotowanie uroczystości parafialnych, które ostatnio przeżywaliśmy w naszej parafii tj. prymicji, Bożego Ciała oraz Bierzmowania, które będziemy przezywać w najbliższy wtorek. Serdecznie dziękuję za plewienie, koszenie trawy, za przygotowanie trasy na prymicje i Boże Ciało, przygotowanie oprawy liturgicznej tych uroczystości, przygotowane życzenia oraz przede wszystkim waszą obecność. Serdecznie dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom pierwszokomunijnym ministrantom, lektorom, Dzieciom Bożym, grupie młodzieżowej POWSTAŃ, wszystkim przygotowującym ołtarze, życzenia,. Druhom i Druhnom z OSP Droginia i Osieczany, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Droginia, młodzieży niosącej nagłośnienie, niosącym feretrony i chorągwie, paniom niosącym światło, Panu organiście Danielowi Zdziebko, panu kościelnemu Januszowi Talaga, Chórowi, Grupie Uwielbienia, Rodzinom Domowego Kościoła, Stowarzyszeniu Nasze Osieczany, Radom Sołecki, Radzie parafialnej, panom Piekarzom, Panu Kazimierzowi Mastalerz, panu Wojciechowi Bodziochowi i Firmie BartDróg. Dziękuję młodzieży i rodzicom za przygotowanie kościoła w Drogini na Sakrament Bierzmowania. I Wam za modlitwę i obecność. Było to naprawdę wielkie świadectwo wiary.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1830 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną, a następnie Msza święta. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, młodzież do feretronów i chorągwi oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków.

We wtorek (5.VI) we wspomnienie św. Bonifacego bp. i męczennika nasz Metropolita Abp. Marek Jędraszewski na Mszy świętej o godz. 1700 w Drogini udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy III gimnazjum, a później w Osieczanach udzieli błogosławieństwa na zakończenie procesji oktawy Bożego Ciała. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

W środę (6.VI.) z racji 2 środy miesiąca zapraszam na kolejny dzień nowenny miesięcy przygotowującej nas do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Rozpoczęcie o godz. 1815. W tym dniu przypada również 26 rocznica konsekracji kościoła w Drogini. Msza święta dziękczynna w rocznicę konsekracji o godz. 1700.

W czwartek (7.VI.) I Czwartek miesiąca i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Przynosimy do poświęcenia wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po Mszy świętej tradycyjny w tym dniu obrzęd błogosławieństwa dzieci, a przed kościołem na dzieci, które uczestniczyły w oktawie będzie czekać niespodzianka.

W piątek (8.VI.) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczystość ta przeżywana jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte w tym dniu o godz. 700 i ze względu na odpust w Bysinie o godz. 1800

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Antoniego Wróblewskiego z parafii w Bodzanowie, którą wspieramy w budowie nowego kościoła.

Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach proszę rodziny: Stanisław i Barbara Kubaccy, Anna Zapała, Danuta Kępa, Jan i Maria Olesek, Iwona i Roman Horab, Andrzej i Renata Horab, Krzysztof i Agata Szafraniec. Do sprzątania kościoła w Drogini proszę rodziny: Stefan i Danuta Banowscy, Tomasz i Barbara Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *