Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Komunikat dotyczący funkcjonowania Parafii od 25 marca 2020 roku do odwołania

28 marca 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Czcigodni Parafianie!

    Mając na uwadze życie i zdrowie Polaków rząd przyjął nowe obostrzenia w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Obostrzenia te dotyczą również obrzędów liturgicznych. W obrzędach może uczestniczyć do 5 wiernych, do tego limitu nie wlicza się posługujących w tych obrzędach.

    W związku z powyższymi wytycznymi pragnę przekazać Wam kilka ogłoszeń dotyczących codziennych spraw związanych z funkcjonowaniem naszej Parafii:

    Msze święte w niedzielę oraz w tygodniu odbywają się według normalnego porządku. Proszę, aby na Eucharystię przychodziły tylko te osoby, które zamawiały intencję danej Mszy świętej (intencje na stronie internetowej parafii https://parafiaosieczany.pl w zakładce intencje mszalne). Wszystkie nabożeństwa (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy) odprawiamy indywidualnie w naszych wspólnotach rodzinnych.

    Osoby starsze i chore prosimy o pozostanie w domu i nienarażanie życia swojego i bliskich.

    Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 1700 do 1800 oraz od 2000 do 2100. Ze względu na obostrzenia zapisy na adorację telefonicznie pod numerem 795-458-422 Zachęcam do uczestnictwa we Mszy świętej i modlitwie Różańcowej za pomocą transmisji internetowej. Msza święta w niedzielę godz. 1130. Różaniec codziennie godz. 2030. ( link do transmisji https://parafiaosieczany.pl )

    Komunia Święta w czasie Mszy świętej, na rozpoczęcie i na zakończenie adoracji oraz po umówieniu się telefonicznym.

    Spowiedź odbywa się przed Mszą świętą lub można umówić się na spowiedź telefonicznie, na dowolny czas poza konfesjonałem, tak aby zachowana została bezpieczna odległość pomiędzy spowiednikiem a penitentem oraz dyskrecja sakramentu pokuty.

    W ciągu dnia istnieje możliwość przyjęcia komunii świętej po telefonicznym umówieniu się.

    Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania, w sprawach pogrzebu i posługi sakramentalnej chorym prosimy o kontakt telefoniczny. Codziennie odbieram pocztę elektroniczną.

    Ze względów bezpieczeństwa w kościele nie ma wody święconej. Chętnych, którzy chcieliby mieć wodę święconą w domu proszę o przynoszenie własnych pojemników napełnionych wodą i podejście do księdza z prośbą o błogosławieństwo wody po Mszy świętej lub podczas adoracji w innym czasie po telefonicznym umówieniu się.

    Epidemia sprawiła, że nasze serca są rozdarte i wymagające. Pełne uleczenie i wypełnienie serca możemy znaleźć tylko w miłosierdziu Boga. Wraz z księdzem Piotrem zapewniamy o duchowej łączności z Wami w modlitwie osobistej i liturgicznej. Modlimy się o oddalenie epidemii i siłę ducha dla chorych i ciepiących oraz cierpliwość i nadzieję dla wszystkich służb na różnych frontach przeciwdziałania epidemii.

    Święty Wojciechu Patronie nasz, módl się za nami.

    Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

    Święta siostro Faustyno, módl się za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *