Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Msze święte w dniu 1 i 2 listopada

31 października 2020 Aktualności 0

Z uwagi na decyzje rządzących w dniach 31 X – 2 XI cmentarze pozostaną zamknięte, dlatego Msze święte w dniu 1 listopada będą odprawione jak w każdą niedzielę, to jest: w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 18.00, w Drogini o godz. 10.00. O godz. 17.15 zapraszamy do kościoła na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami i wieczorną Mszę świętą za zmarłych parafian.

2 listopada w Dzień Zaduszny wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem, a przez to pragną także naszej modlitwy. Z uwagi na ogłoszone ograniczenia Msze święte będą tylko w kościele: w Osieczanach o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. Przed każdą Mszą świętą wypominki, a wieczorem o godz. 17.15 różaniec z wypominkami za zmarłych.

Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok w każdą niedziele przed Mszami świętymi do południa oraz jest odprawiana Msza święta wieczorna co miesiąc w pierwszy piątek miesiąca. Za zmarłych wymienionych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić przez cały najbliższy tydzień przed każdą Mszą świętą.

Stolica Apostolska zdecydowała, że z uwagi na panującą sytuację odpust zupełny ofiarowany za zmarłych zwykle w dniach 1-8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Osoby chore  i te, które nie mogą opuszczać swoich domów mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych także przez duchową łączność z nawiedzającymi cmentarze i spełniając pozostałe warunki odpustu wtedy, kiedy będzie to dla nich możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *