Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (02.04.2023)

1 kwietnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

1.
Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Punktem kulminacyjnym będzie Triduum Paschalne upamiętniające fundamentalne prawdy naszej wiary. Także w dniu dzisiejszym w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II łączyć się będziemy duchowo z uczestnikami spotkania pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. O godz. 20.00 w ciszy i skupieniu rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 21.00 odmówimy różaniec. W tej modlitwie będziemy dziękować Bogu za osobę i dzieło św. Jana Pawła II.

2. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć dni Świętego Triduum Paschalnego. Dodatkowo, jutro w Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia, spowiedź będzie od godz. 16.00 do 18.00.

3.
We wtorek 4 kwietnia od godziny 8.30 udamy się do chorych. Należy zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy z racji trzecich piątków miesiąca.

4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Bogu za sakrament eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.. Od godz. 21.00 do 22.00 „Godzina Ogrojca” – adoracja poprowadzona przez Grupę Uwielbienia i Domowy Kościół.

5. W Wielki Piątek adorację Pana Jezusa w „Ciemnicy” rozpoczniemy od godz. 8.00 jutrznią prowadzoną przez Grupę Uwielbienia, Domowy Kościół i Oazę. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Wielkopiątkowa liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego, gdzie będzie całonocna adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 20.00. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Wielka Sobota
to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się przyjść na adorację Najświętszego Sakramentu. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Osieczanach od godz. 9.30 do 11.30 co pół godziny. W Drogini o godz. 12.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, a zakończy procesją rezurekcyjną. W czasie Wigilii Paschalnej odnowimy przyrzeczenia z chrztu świętego. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, baldachimu.

7. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Droginia),11.30 i 18.00. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą o godz. 17.30. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

8. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości dla potrzebujących z naszej parafii. W kaplicy kościoła, można składać produkty o długim terminie przydatności do spożycia oraz środki czystości, a pozostałe produkty żywnościowe w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

9. Stowarzyszenie Hospicyjne „BĄDŹMY RAZEM” z Wiśniowej wraz z bliskimi Zosi Pająk bardzo dziękuje Wspólnocie Parafii św. Wojciecha w Osieczanach i Drogini – Panu Kościelnemu, Wolontariuszom, Parafianom, społeczności szkół w Drogini i Osieczanach, paniom z Koła Gospodyń z Osieczan oraz ze Stowarzyszenia Droginia dla Pokoleń za podarowane wypieki i pomoc w przeprowadzeniu kiermaszu. Dziękujemy za piękną solidarność z Zosią chorującą na rdzeniowy zanik mięśni. W trakcie kiermaszu zebrano
21 461 zł. Bardzo dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

10. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli Panu Kościelnemu w przygotowaniu kościołów i terenu wokół kościoła w Osieczanach na nadchodzące święta. Bóg zapłać również tym parafianom, którzy w miesiącu marcu złożyli ofiary na cele gospodarcze parafii. Złożono 4990 zł. Nadto pragnę podziękować Panu Zbigniewowi Jaśkowcowi za przekazania do naszych świątyń 7. nowych ławek.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia. Niech wydarzenia Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą w sercach miłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *