Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ (24.03.2024)

24 marca 2024 Ogłoszenia parafialne 0

Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Punktem kulminacyjnym będzie Triduum Paschalne upamiętniające fundamentalne prawdy naszej wiary.

2. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć dni Świętego Triduum Paschalnego. Dodatkowo, w Wielki Wtorek, 26 marca, spowiedź będzie od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do18.00.

3. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Bogu za sakrament eucharystii i kapłaństwa. Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i rozpocznie się adoracja, która potrwa do godz. 22.00.. Od godz. 21.00 do 22.00 „Godzina Ogrojca” – adoracja prowadzona przez Grupę Uwielbienia, Domowy Kościół i Oazę.

4. W Wielki Piątek adorację Pana Jezusa w „Ciemnicy” rozpoczniemy od godz. 8.00 jutrznią prowadzoną przez Grupę Uwielbienia, Domowy Kościół i Oazę. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Wielkopiątkowa liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego, gdzie będzie całonocna adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale o godz. 20.00. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Chrystusa. Postarajmy się przyjść na adorację Najświętszego Sakramentu. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Osieczanach będzie od godz. 9.30 do 11.30 co pół godziny. W Drogini o godz. 12.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i kolejny dzień Nowenny przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, a zakończy procesją rezurekcyjną. W czasie Wigilii Paschalnej odnowimy przyrzeczenia z chrztu świętego. Prosimy o przyniesienie świec. Serdecznie zapraszamy do niesienia feretronów, chorągwi, baldachimu.

6. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Droginia),11.30 i 18.00. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą o godz. 17.30. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

7. Parafialny Zespół Charytatywny organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla potrzebujących z naszej parafii. Można je będzie składać w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

8. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli Panu Kościelnemu w przygotowaniu kościołów i terenu wokół kościoła w Osieczanach i Drogini na nadchodzące święta. Bóg zapłać Maciejowi i Annie Batko za kwiaty posadzone przy krzyżu przed kościołem w Osieczanach, 3. Róży z Drogini za kwiaty przy wjeździe do kościoła w Drogini oraz wszystkim Różom Różańcowym za ofiary na obsadzenie rabat przed naszymi kościołami i plebanią.

 Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia. Niech wydarzenia Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą w sercach miłość.