Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  (19.05.2024)

19 maja 2024 Ogłoszenia parafialne 0

W liturgii Kościoła przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystością tą kończymy okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z kl. IV obchodzą rocznicę pierwszej komunii świętej. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 17.30, w ramach trwającego w naszej Archidiecezji Kongresu Eucharystycznego, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 20 maja święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Osieczanach będą o godz. 7.00, 8.30, i o 18.00, w Drogini o godz. 16.00
  • w czwartek 23 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się w tym dniu okres, w którym – wypełniając przykazanie kościelne – należy przyjąć komunię świętą wielkanocną.

4. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie w Osieczanach. O przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy mieszkańców z Dąbrowy I; drugiego – mieszkańców z Dąbrowy II i domów koło kościoła ; trzeciego – mieszkańców Pod Buliną i Brzyzków; czwartego – mieszkańców Centrum Wschód i Zachód.

5. W przyszłą niedzielę 26 maja będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy z Misji Medycznej Doctors Africa. W ramach wolontariatu, lekarze specjaliści i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, niosą pomoc przy misjach katolickich w Tanzanii. Podczas ostatniego pobytu wolontariusze przeprowadzili konsultacje medyczne z zakresu kardiologii, ginekologii, chirurgii, pediatrii, dermatologii oraz neonatologii. Ważnym elementem Misji jest również edukacja lokalnej społeczności na temat prozdrowotnych zachowań i udzielania pierwszej pomocy, a także dostarczanie niezbędnego sprzętu medycznego. Wolontariusze proszą o modlitwę w intencji Misji oraz wsparcie ich dalszych działań poprzez udział w zbiórce.

6. W związku z obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny, Centrum Usług Społecznych w Myślenicach zaprasza na III Myślenicki Tydzień Rodzin zaplanowany w dniach od 20 do 26 maja 2024r. Inauguracją Tygodnia Rodzin będzie trzecie Międzypokoleniowe Spotkanie Plenerowe na myślenickim Rynku już w poniedziałek 20 maja 2024 roku w godz. od 16.00 do 18.00. W kolejnych dniach odbędą się: wykład i warsztat, gry, zabawy i kino rodzinne, konsultacje ze specjalistami, plenerówka młodzieżowa, stacja sport i myślenicki Dzień Dziecka. Szczegóły na stronie internetowej CUS i portalach społecznościowych. Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu  z bliskimi.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że Gmina rozważa program dotacji do magazynów energii w domach jednorodzinnych posiadających instalację fotowoltaiczną. Warunkiem przystąpienia do projektu jest złożenie deklaracji uczestnictwa oraz udział w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 18.00 w Sali widowiskowej MOKiS. Deklarację uczestnictwa można złożyć na dzienniku podawczym w Urzędzie Miasta i Gminy lub drogą elektroniczną z podpisem elektronicznym na skrzynkę epuap Urzędu.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.