Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA WIELKANOCNA (28.04.2024)

28 kwietnia 2024 Ogłoszenia parafialne 0

. W liturgii Kościoła przeżywamy 5. niedzielę Wielkanocną.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 29 kwietnia święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika; 
  • w czwartek 2 maja wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski;
  • w sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika.

3. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W kościele w Osieczanach będą one codziennie przez cały maj o godz. 17.30, po nabożeństwie Msza św. W Drogini nabożeństwa majowe, a po nich Msza św., będą we wtorki i czwartki o godz. 15.30.

4. W piątek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym.

5. W czwartek przeżywać będziemypierwszy czwartek miesiąca maja. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca, w uroczystość NMP Królowej Polski, spowiedź od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe, o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ. W sobotę 4 maja, z racji pierwszej soboty miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych Po południu o godz. 17.15 spotkanie Róż Różańcowych, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 18.00.

6. Za tydzień, w niedzielę 5 maja, dzieci z klas trzecich z Drogini i Osieczan, na Mszy św. o godz. 11.00, przystąpią po raz pierwszy do komunii św. Prosimy, aby wybierać pozostałe Msze niedzielne, a tę o godz. 11.00 pozostawić dla dzieci i ich rodzin.

7. Abp Marek Jędraszewski zaprasza na krakowskie dziękczynienie za kanonizację świętego Stanisława, biskupa i męczennika, które będzie miało miejsce w niedzielę 12 maja. Procesja z relikwiami Świętego wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci, Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Do udziału w procesji i Eucharystii zaproszeni są wierni świeccy ze wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej. Ksiądz Arcybiskup zachęca do uczestnictwa w uroczystościach duchownych diecezjalnych i zakonnych, zwłaszcza Księży Dziekanów. Zaprasza zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież szkolną i akademicką, seminaria, nowicjaty, katolickie jednostki edukacyjne, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty w strojach regionalnych, przedstawicieli wyższych uczelni, osoby oddane nauce i kulturze, władze państwowe i samorządowe. „Niech tegoroczna uroczystość ku czci świętego Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej – pisze Arcybiskup –  odbywana w 770. rocznicę pierwszej procesji skałecznej, jako kolejny etap Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej, przygotuje wszystkich ją tworzących do godnego przeżycia wieńczącego Kongres wydarzenia, czyli beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.

8. W związku z obchodami Światowego Dnia Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci, Sekcja Przeciwdziałania Przemocy z Centrum Usług Społecznych w Myślenicach wraz Zespołem Interdyscyplinarnym przygotowało ulotkę informacyjno-edukacyjną. Każdy z nas powinien reagować w sytuacji, gdy dziecko doznaje przemocy. Jeśli czujemy, że nie damy sobie rady sami, nie wstydźmy się szukać pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje i ludzie, którzy nam udzielą tej pomocy. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Usług Społecznych oraz ulotkach. Serdecznie zachęcamy do zabrania ulotek i zapoznania się z ich treścią.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.