NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA SWIĘTEGO(28.05.2023)

1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii kończy się okres wielkanocny. Prośmy, aby Bóg-Duch Święty napełniał nas swoją mocą.

• w poniedziałek 29 maja święto NMP, Matki Kościoła;
  • w środę 31 maja święto Nawiedzenia NMP;
  • w czwartek 1 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę 3 czerwca wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i towarzyszy.

3. W poniedziałek 29 maja,
w święto NMP, Matki Kościoła
, Msze św. w Osieczanach będą o godz. 7.00, 8.30, i o 18.00, w Drogini o godz. 16.00.

4. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy
pierwszy czwartek miesiąca czerwca. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca,
2 czerwca,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 15.30. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej NSPJ.
W sobotę 3 czerwca, z racji pierwszej soboty miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15. Msza św. o godz. 7.00 będzie sprawowana w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o godz. 18.00.

5.
W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się w tym dniu okres, w którym – wypełniając przykazanie kościelne – należy przyjąć komunię świętą wielkanocną.

6. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie w Drogini. O przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych; drugiego – mieszkańców z Brzysku w Drogini; trzeciego – rodziców młodzieży bierzmowanej w tym roku z Osieczan; czwartego – mieszkańców Tulej.

7. W środę 31 maja, w kościele w Gdowie, odbędzie się z potkanie z ks. Marcello Stanzione, popularyzatorem kultu św. Michała Archanioła i aniołów. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wejściu do kościoła.

8. Urząd Miasta i Gminy Myślenice informuje, że zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową, pozostał już tylko niecały rok na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania. W związku z tym, zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na spotkanie informacyjne z ekodoradcami, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek (29 maja) o godz. 17.30 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

9. W imieniu organizatora Małopolskiego Wyścigu Górskiego, Urząd Miasta i Gminy informuje, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym w piątek 2 czerwca w miejscowości Zasań, Trzemeśnia, Łęki, Droginia, Osieczany, Myślenice-Zarabie.

10. Ponawiamy prośbę, aby przy kontenerach PCK, przeznaczonych wyłącznie na odzież, nie pozostawiać innych rzeczy.