Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (12.04.2020)

11 kwietnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w naszych rodzinach razem z niewiastami i Apostołami wołajmy : „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Ze Zmartwychwstałym Panem, wkraczamy na drogi codzienności ufni w Jego pomoc. On, który potrafi przeniknąć drzwi zamkniętych serc ludzkich – niech przeniknie nasze codzienne życie i wniesie tam ożywcze tchnienie prawdziwej miłości, pokoju i nadziei. Ufamy, że szukając „tego co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.” (Kol 3,1) umocnimy nasze serca do walki z tym co niesie ze sobą epidemia koronawirusa i zbudujemy świat na chwałę Boga.

 

Myślę, że wszyscy jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za przeżycia duchowe związane z obchodami tego jakże odmiennego Świętego Triduum Paschalnego. Pragnę podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje Liturgii Triduum Paschalnego w kościele i w swoich rodzinach, zwłaszcza za Adorację Najświętszego Sakramentu w ciemnicy i w Grobie. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościół i ubierali krzyż przygotowali ciemnicę i Grób Pański. Dziękuję Firmie Amarylis za kwiaty do Bożego Grobu .Dziękuję Wszystkim Strażakom z Drogini i Osieczan, za podjęcie posługi. Bóg zapłać za złożone ofiary na wystrój kościoła i Grobu Pana Jezusa.

 

Trwa trudny dla wszystkich stan epidemii i związane z nim ograniczenia życia codziennego. Organizacja życia parafialnego w tym czasie przebiega następująco.

MSZE ŚWIĘTE w niedzielę i w tygodniu są sprawowane według normalnego     porządku. W Mszy świętej może uczestniczyć 5 osób z rodziny, która zamawiała intencję     oraz posługujący. Zapisy do posługi w liturgii słowa telefonicznie lub w zakrystii.

KOMUNIA ŚWIĘTA
jest udzielana również poza Mszą święta. Zapisy w kościele lub telefonicznie.

SPOWIEDŹ od 630 do 700, w czasie adoracji lub o innej porze po telefonicznym umówieniu się:

Ks. Prałat Piotr Sieja 604-480-722

Ks. Proboszcz Bogusław Seweryn 795-458-422

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU codziennie od 1700 do 1800     i od 2000 do 2030 zapisy w kościele lub telefonicznie 795-458-422.

RÓŻANIEC codziennie godz. 2030 zapisy w kościele lub telefonicznie 795-458-422.

MSZA ŚWIĘTA o godz. 1130 oraz RÓŻANIEC
są transmitowane w internecie.     Link do transmisji na stronie parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *