Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO(1.04.2018)

2 kwietnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby razem z niewiastami i Apostołami wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”. Ze Zmartwychwstałym Panem, wkraczamy na drogi codzienności ufni w Jego pomoc. On, który potrafi przeniknąć drzwi zamkniętych serc ludzkich – niech przeniknie nasze codzienne życie i wniesie tam ożywcze tchnienie prawdziwej miłości, pokoju i nadziei. Niech wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał – że żyje i jest wśród nas – przeniknie nasze życie i będzie obecna w nim w każdym jego wymiarze.

Myślę, że wszyscy jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za przeżycia duchowe związane z obchodami Świętego Triduum Paschalnego. Pragnę podziękować wszystkim, którzy czynnie włączyli się w celebracje Liturgii Triduum Paschalnego, zwłaszcza panu kościelnemu Januszowi i panu organiście Danielowi, nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii p. Stanisławowi Dura i p. Piotrowi Filuciak, Liturgicznej Służbie Ołtarza, którą przygotowywał dk. Dariusz Pietrzak. Tomaszowi Dąbrowa za posługę komentatora oraz posługującym w liturgii słowa poszczególnych dni Triduum. Chórowi i Dzieciom Bożym, za staranne przygotowanie śpiewów. Dziękuję tym, którzy przygotowali Grób Pański i ciemnicę, sprzątali kościół i ubierali figury. Wszystkim Strażakom z Drogini i Osieczan, za podjęcie warty przy Grobie Pańskim i posługę w czasie procesji. Orkiestrze, niosącym feretrony, baldachim i chorągwie, świece, dzieciom sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwoneczkami . Bóg zapłać za złożone ofiary na wystrój kościoła i Grobu Pana Jezusa oraz za złożone dary dla chorych i potrzebującym. Dziękuję grupie charytatywnej za przygotowanie paczek i dostarczenie ich potrzebującym. Wychwalamy też Boga za tych, którzy włączyli się w Adorację Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Dziękuję również ITV Myślenice za transmisję liturgii Paschalnej, dzięki czemu wiele osób mogło modlić się z nami.

O godz. 1730 uroczyste Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Przez następne dni Nowenna będzie po porannej Mszy świętej.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 700, 830, 1000 w Drogini i o 1130. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie.

W środę ( 3.IV.) o godz. 1800 Msza święta i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej na godz. 1900 zapraszam na próbę wydarzenia „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, która odbędzie się w altanie przy kościele. Zapisy na autobus dla tych, którzy chcą uczestniczyć w Róży dla Jezusa Miłosiernego w zakrystii lub kancelarii do piątku.

W piątek (6.IV) I piątek miesiąca Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700, w Drogini od 1530. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę (7.IV) z racji I soboty rano o godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmianę tajemnic różańcowych zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii o godz. 1715. W przeddzień święta Miłosierdzia zapraszam na Rynek Główny w Krakowie do wzięcia udziału w wydarzeniu Róża dla Jezusa Miłosiernego. Zapisy na autobus dla chętnych na wyjazd w zakrystii lub kancelarii do piątku 6 kwietnia br. Koszt 10 zł. Wyjazd o godz. 845. Próba w altanie w środę 4 kwietnia br. o godz. 1900.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest codzienne odmawianie nowenny po porannej Mszy Świętej.

Serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na Święta. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: wtorek 3 kwietnia Paweł i Małgorzata Maślerz, Teresa Wyrostek, Zbigniew i Maria Maślerz, Mariusz i Ewa Gruchacz, Jacek i Agata Lesińscy, Wojciech i Małgorzata Mitan, Marian i Anna Maślerz; sobota 7 kwietnia Górny kościół Halina Banowska, Kazimierz i Grażyna Maślerz, Krzysztof i Renata Zięba, Józef i Małgorzata Druzgała, Paweł i Katarzyna Batko, Dolny kościół Wojciech i Beata Frosztęga, Czesław i Zofia Per, Wojciech i Maria Włodarczyk, Janina Bochenek, Stanisław i Barbara Wyrostek. O sprzątanie kościoła w Drogini proszę: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *