Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

NOWY ROK PAŃSKI 2022

1 stycznia 2022 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Jak co roku 1 stycznia przeżywany jest jako Światowy Dzień Pokoju. W tym roku papież Franciszek wzywając do pójścia drogą pokoju napisał w Orędziu na dzisiejszy dzień: Mimo wielu wysiłków zmierzających do konstruktywnego dialogu między narodami, nasila się ogłuszający zgiełk wojen i konfliktów, postępują choroby o rozmiarach pandemii, pogłębiają się skutki zmian klimatycznych i degradacji środowiska, pogłębia się tragedia głodu i pragnienia, a dominuje model gospodarczy oparty na indywidualizmie, a nie na solidarnym dzieleniu się. Podobnie, jak w czasach starożytnych proroków, tak i dzisiaj nie ustaje wołanie ubogich i ziemi, by błagać o sprawiedliwość i pokój. Stąd jego apel, by uczynić dialog międzypokoleniowy, edukację, pracę narzędziami budowania trwałego pokoju.

Nowy Rok Pański 2021 rozpoczynamy z Bożą pomocą i z pomocą Bożej Rodzicielki Maryi. Przed nami nowy czas, dany od Boga ku wzrostowi w wierze w Boga i miłości bliźnich. Życzmy sobie nawzajem, by był to czas dobrze wykorzystany. Niech każdej i każdemu z Was Dobry Bóg, okazujący miłosierdzie i łaskę dopomaga w codziennym życiu. Złóżmy w Jego Świętej Opatrzności każdy dzień i to co nas w nim spotka. Nasze serca niech będą wypełnione nadzieją i spojrzeniem skierowanym na Chrystusa, który jest pomiędzy nami.

Życzymy – jako duszpasterze – dobrego i szczęśliwego Roku, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *