Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA(14.01.2018)

14 stycznia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

W ubiegłą niedzielę dziękowałem Wam czcigodny parafianie za udział w Orszaku Trzech Króli, ale jak wiemy Orszak to nie tylko nasza parafia, ale również parafie z Myślenic: św. Franciszka z Asyżu z Zarabia reprezentująca Azję z pięknym smokiem , św. brata Alberta z Osiedla reprezentująca Europę oraz parafia Narodzenie NMP z Rynku, która przygotowywała jasełka na scenie. Bez ich zaangażowania nasze kolędowanie Dzieciątku Jezus byłoby ubogie. Dziękuję również Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, to podziękowanie składam na ręce pana Burmistrza Macieja Ostrowskiego, za pomoc w przygotowaniu Orszaku przez sfinansowanie sceny i nagłośnienia. Dziękuję również OSP z Myślenic, Staży Miejskiej i Policji za wszelką pomoc w przeżywaniu tego święta wiary. Zapewne jest jeszcze wiele do zrobienia by to wielkie widowisko otwierało innych na Jezusa, który przychodzi nas zbawić. I jest to zadanie świeckich. Czcigodni jest osiem miesięcy na znalezienie osób, które zorganizują Orszak w przyszły roku. Jeżeli, takie osoby się nie zgłoszą tegoroczny Orszak był ostatnim z naszej parafii.

Dziś Dzieci Boże z naszej parafii oraz młodzież wraz z dk. Dariuszem zapraszają na Jasełka, które odbędą się w kościele o godz. 1600. Dzieci Boże dziękują również za ofiary złożone podczas zakupu kredy i kadzidła. Zebrano kwotę 1670 zł, która posłuży na dofinansowanie wyjazdu w ferie dla dzieci.

W piątek (19.I.) z racji III piątku miesiąca rano od godz. 615 i wieczorem od godz.1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz.1800 Msza święta. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy III gimnazjum. Informacja dla rodziców klasy II gimnazjum: młodzież klasy II przygotowuje się do sakramentu bierzmowania uczestnicząc w nabożeństwach w I czwartki lub III piątki miesiąca. Takie spotkania były już, niektórzy nie pojawili się ani razu. Klasa VII rozpocznie przygotowanie do bierzmowania po feriach.

W przyszłą niedzielę na Mszach świętych będziemy gościć zespół muzyki sakralnej z Doniecka i Ługańska na Ukrainie, który swoim śpiewem ubogaci przeżywanie liturgii mszalnej. Po Mszach św. będą kwestować na remont domu w Krzywaczce w dekanacie Sułkowickim /powiat myślenicki/,w którym zamieszka 5 polskich rodzin katolickich z terenu objętego działaniami wojennymi.  Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła miłosierdzia. Natomiast o godz. 1530 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki” przygotowany przez Młodzieżową Orkiestrę OSP Droginia, chór parafialny i solistów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Serdecznie dziękujemy, za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie złożone ofiary na potrzeby parafii. Informacja odnośnie sprzątania. Zapraszamy do sprzątania przedstawicieli rodziny do 65 roku życia, jeżeli są osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą podjąć się tej posługi, a są jedynymi mieszkańcami rodziny (dzieci opuściły dom) proszę o taka informację. Niektóre siódemki rodzin z różnych powodów uległy rozbiciu, w parafii pojawiły się także nowe rodziny, dlatego przy wejściu do kościoła dolnego pojawią się zaproponowane przez was grupy sprzątające. Jeżeli któreś nie będą aktualne proszę o ich zgłoszenie. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Stanisław i Anna Dura, Rafał i Ewa Szumera, Agnieszka i Arkadiusz Szenfeld, Aleksander i Anna Jamróz, Bogusław i Agata Żyła, Michał Oskwarek, Piotr i Magdalena Panuś. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Janina Banowscy, Tomasz i Anna Karlińscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *