Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 1 niedzielę adwentu (28.11.2021)

27 listopada 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Rozpoczynając dzisiaj Adwent wchodzimy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jako wierni Kościoła jesteśmy zobowiązani, by żyć Chrystusem i dzielić się naszą wiarą z innymi.

Znakiem adwentowego czuwania są Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 6.30. Temat roratnich rozważań będzie związany z drogą z Nazaretu do Betlejem i miejscami związanymi z Ewangelią. Przed roratami o godz. 5.50 będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i koronka do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Przychodźmy zawsze na tę poranną Mszę z lampionem w ręku – znakiem czuwania i modlitwy. Dzieci w zamian za zrobione przez siebie serce lub ozdoby choinkowe będą zabierać do domu figurkę Maryi Niepokalanej na wspólną rodzinną modlitwę. Adwent jest ważnym okresem naszego duchowego przygotowania się na przyjście Zbawiciela, dlatego postarajmy się, by ten czas był przez każdego jak najlepiej wykorzystany. Niech znakiem przeżywanego Adwentu będą również duże lampiony zapalane wieczorem przed naszymi domami.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 zapraszamy do spowiedzi dzieci szkolne. Msza święta wieczorna będzie sprawowana w intencji powołań kapłańskich. Po Mszy świętej wieczornej modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia; również wtedy jest możliwość spowiedzi. W Drogini Msza święta o godz. 16.00, przed Mszą świętą od godz. 15.30 spowiedź.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po południu od godz. 17.15 i w tym czasie okazja do spowiedzi. W Drogini spowiedź od 15.30 i Msza święta o godz. 16.00. Msza wieczorna o godz. 18.00 w pierwszy piątek jest Mszą świętą wynagradzającą Sercu Jezusa oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ. Po Mszy świętej spotkanie dla klasy VIII.

Kancelaria parafialna w pierwszy piątek po południu jest nieczynna.

W sobotę poranna Msza święta w intencji wypominanych w wypominkach rocznych w naszej parafii. Wieczorem o godz. 17.15 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; zapraszamy szczególnie Róże Żywego Różańca.

Poświęciliśmy dzisiaj opłatki na stół wigilijny. Są już również świece Caritas. Składając przy tej okazji ofiarę wspomagamy potrzebujących, zwłaszcza dzieci. Opłatki i świece są dostępne z tyłu kościoła.

W tym tygodniu patronują nam: we wtorek św. Andrzej Apostoł, w piątek św. Franciszek Ksawery, w sobotę św. Barbara.

Dziękujemy za troskę o nasze świątynie. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w Osieczanach w tym tygodniu: Katarzyna Dąbrowa, Mirosław i Ewa Salawa, Mariusz i Klaudyna Turała, Janusz i Agata Pilch, Aleksander i Anna Jamróz, Wojciech i Anna Arendarczyk, Krzysztof i Anita Arendarczyk. O posprzątanie kościoła w Drogini prosimy rodziny: Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa.

Złożone ostatnio ofiary do puszek to środki na Światowy Dzień Ubogich w kwocie  2297,30 zł i na pomoc migrantom: 535 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziś w Małym Gościu Niedzielnym jest lampion na roraty. Jest również nowy numer miesięcznika dla dzieci: Staś. Od przyszłego numeru cena tygodnika Niedziela będzie wynosić 8 zł.

Pielgrzymka do Torunia z powodu małej ilości chętnych zostaje odwołana.

Z informacją pana burmistrza dotyczącą wymiany pieców i zgłoszenia ich w odpowiednim terminie można zapoznać się w gablotce przed wejściem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *