Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 niedzielę zwykłą (6.06.2021)

5 czerwca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Z procesją eucharystyczną wokół kościoła wychodzimy codziennie po Mszy świętej o godz. 19.00. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu szczególnie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę i uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali procesję Bożego Ciała, zbudowali ołtarze, przystroili drogę, wzięli udział w tej uroczystej modlitwie. Dziękuję OSP Osieczany i OSP Droginia, myślenickiej Policji, orkiestrze, pocztom sztandarowym, mamom i dzieciom sypiącym kwiatki i pierwszokomunijnym, młodzieży śpiewającej i niosącej feretrony. Dziękuję za życzliwość właścicielom Amarylisa i El-Hurtu, państwu Cegielskim oraz dyrekcji szkoły w Osieczanach, gdzie stanęły ołtarze. Wszystkim za obecność i wspólną modlitwę: Bóg zapłać.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. O godz. 18.30 będzie spotkanie dla klas VIII przed bierzmowaniem, następnie Msza święta i procesja z ich udziałem.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie przed Mszą świętą wieczorną. Po Mszy i procesji spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV w związku z rocznicą Komunii świętej.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszę świętą o godz. 19.00 zapraszamy członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej procesja; po procesji zapraszamy Straż Honorową na spotkanie w altanie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Drogini Msza święta o godz. 17.00.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu zapraszamy: w Osieczanach: Danuta i Mariusz Polak, Kinga i Kamil Woźniak, Agnieszka i Dominik Kotarba, Monika i Marcin Babrzymąka, Anna i Maciej Batko, Marta i Wiesław Pawlak, Barbara Żądło; w Drogini: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz.

W dolnym kościele można zobaczyć artystyczną wystawę aniołów pani Agnieszki Moryc, wykonanych techniką utwardzania tekstylnego. Zachęcamy do zobaczenia wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *