Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 niedzielę zwykłą (6.06.2021)

5 czerwca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Z procesją eucharystyczną wokół kościoła wychodzimy codziennie po Mszy świętej o godz. 19.00. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu szczególnie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę i uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali procesję Bożego Ciała, zbudowali ołtarze, przystroili drogę, wzięli udział w tej uroczystej modlitwie. Dziękuję OSP Osieczany i OSP Droginia, myślenickiej Policji, orkiestrze, pocztom sztandarowym, mamom i dzieciom sypiącym kwiatki i pierwszokomunijnym, młodzieży śpiewającej i niosącej feretrony. Dziękuję za życzliwość właścicielom Amarylisa i El-Hurtu, państwu Cegielskim oraz dyrekcji szkoły w Osieczanach, gdzie stanęły ołtarze. Wszystkim za obecność i wspólną modlitwę: Bóg zapłać.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. O godz. 18.30 będzie spotkanie dla klas VIII przed bierzmowaniem, następnie Msza święta i procesja z ich udziałem.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie przed Mszą świętą wieczorną. Po Mszy i procesji spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV w związku z rocznicą Komunii świętej.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszę świętą o godz. 19.00 zapraszamy członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej procesja; po procesji zapraszamy Straż Honorową na spotkanie w altanie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Drogini Msza święta o godz. 17.00.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby naszej parafii i pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu zapraszamy: w Osieczanach: Danuta i Mariusz Polak, Kinga i Kamil Woźniak, Agnieszka i Dominik Kotarba, Monika i Marcin Babrzymąka, Anna i Maciej Batko, Marta i Wiesław Pawlak, Barbara Żądło; w Drogini: Zbigniew i Stanisława Jaśkowiec, Bogdan i Anita Wójtowicz.

W dolnym kościele można zobaczyć artystyczną wystawę aniołów pani Agnieszki Moryc, wykonanych techniką utwardzania tekstylnego. Zachęcamy do zobaczenia wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *