Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 11 niedzielę zwykłą (13.06.2021)

12 czerwca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś 11 niedziela zwykła. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – dzień poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 6.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i koronka do Miłosierdzia Bożego, podobnie po południu od godz. 18.15 i wieczorna Msza święta o godz. 19.00 sprawowana w intencji odnowy moralnej rodzin. W czasie adoracji spowiedź. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30.

W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w czwartek św. brata Alberta Chmielowskiego.

Za tydzień w niedzielę na dodatkowej Mszy świętej o godz. 16.00 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Spotkanie przygotowujące do tego dnia będzie dla dzieci i rodziców w kościele w czwartek o godz. 17.00, zaś spowiedź w sobotę o godz. 11.00. Rodziców dzieci przeżywających rocznicę Komunii świętej prosimy w tym tygodniu o przygotowanie i posprzątanie kościoła na najbliższą niedzielę.

Kandydaci do bierzmowania będą mieć pierwszą próbę w kościele przed bierzmowaniem w najbliższą środę o godz. 17.30.

Organizatorzy zbiórki na studnię na Madagaskarze jeszcze raz dziękują wszystkim ofiarodawcom. Wraz z podziękowaniem przysłali zdjęcia, które można oglądnąć na gazetce przed wejściem do dolnego kościoła.

Dziś na godz. 14.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

W Drogini prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła: Maria Węcław, Marek i Justyna Czarniak, Monika i Konrad Wójtowicz. Bóg zapłać również za dotychczasową pomoc i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Został odnowione oświetlenie krzyża nad prezbiterium. Panu Witoldowi Wawrzynkowi bardzo dziękujemy za sfinansowanie prac, a firmie reklamowej z Myślenic za wykonanie.

Zostały złożone ofiary i intencje mszalne przy okazji Bożego Ciała: o błogosławieństwo Boże dla rodzin z domów koło kościoła oraz Brzyzku i Dąbrowy. a także za zmarłych mieszkańców z Centrum Wschód i Pod Buliną. Msze te będą odprawione w miesiącach wakacyjnych.

Kustosz myślenickiego sanktuarium zaprasza czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na nabożeństwa, odbywające się każdego 13 dnia miesiąca. Msza święta z procesją Maryjną o godz. 20.00.

Informacje od pana burmistrza o szczepieniu oraz o naborze do Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach są umieszczone przed wejściem do kościoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *