Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą (27.06.2021)

26 czerwca 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Dziś 13 niedziela zwykła. Wieczorem o godz. 18.00 dla kandydatów do bierzmowania będzie konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta o godz. 19.00. Zapraszamy także rodziców i świadków. Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez ks. biskupa Janusza Mastalskiego będzie jutro o godz. 17.00. Już teraz dziękuję zarówno młodzieży, jak i rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie tej uroczystości.

W poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin i urodzin księdza prałata, któremu z tej okazji składamy serdeczne życzenia i w modlitwie wypraszamy wszelkie łaski Boże. W tym dniu Msze święte w Osieczanach będą o godz. 7.00, 8.30 i 19.00. W Drogini Msza święta o godz. 17.00. Będzie również w Osieczanach dodatkowa Msza święta o godz. 11.00 dla zaproszonych księży z rocznika księdza prałata. W tym dniu w całym Kościele zbiera się ofiary przeznaczane później na tzw. „świętopietrze”, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

W środę przypada dzień 19 rocznicy konsekracji naszego parafialnego kościoła. Dziękczynną modlitwę podejmiemy na Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00. Z racji środy po Mszy świętej będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Mszy świętej wieczornej podejmiemy intencję powołań kapłańskich i zakonnych. W Drogini o godz. 17.00 Msza święta, wcześniej od 16.30 spowiedź.

W piątek rano adoracja od godz. 6.15 i po południu od godz. 18.15. Podczas adoracji spowiedź. Msza święta o godz. 19.00 będzie w intencji wypominanych w wypominkach rocznych. W Drogini Msza święta w piątek o godz. 17.00, wcześniej możliwość spowiedzi od godz. 16.30.

W sobotę rano adoracja od godz. 6.15, po południu adoracja od godz. 18.15 z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. W sobotę przypada również święto św. Tomasza, Apostoła.

Dzieci komunijne i ze szkoły podstawowej zapraszamy na spowiedź w czwartek o godz. 18.00.

Od 10 do 16 lipca odbywa się 38 Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Szczegółowy plan i informacje dotyczące zapisów są na plakacie w gablotce przed kościołem. Zachęcamy do pielgrzymowania. Pielgrzymka zatrzyma się także w naszej parafii przy kościele na godzinny postój w sobotę 10 lipca ok. godz. 10.00. Już teraz zapraszamy do ugoszczenia pielgrzymów i pomoc w zorganizowaniu poczęstunku.

W czwartek 1 lipca o godz. 15.00 firma zajmująca się odbiorem elektrośmieci odbierze zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z parkingu przed kościołem. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla misjonarzy.

Od przyszłego tygodnia w kancelarii parafialnej można rezerwować intencje Mszy świętych na 2022 rok. Z uwagi na dużą ilość intencji należy to robić z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem.

Sprzątanie w Osieczanach: Renata i Janusz Kijak, Bogdan Kijak, Bernadetta i Jan Kaczmarczyk, Katarzyna i Grzegorz Kaczmarczyk, Beata i Andrzej Kijak, Sabina i Tomasz Wójcik, Iwona i Marek Cegielski, Joanna i Marcin Walczak. Sprzątanie w Drogini: Władysław i Bożena Knapczyk, Marcin i Anna Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa. Bóg zapłać za pomoc i składane przy tej okazji ofiary.

Rozpoczął się czas wakacji. Życząc wszystkim, zwłaszcza dzieciom, dobrego wypoczynku, zadbajmy w tym czasie również o wzmocnienie sił duchowych, pamiętając – zwłaszcza na wyjazdach – o naszych chrześcijańskich powinnościach. Również przychodząc do kościoła zatroszczmy się o odpowiedni strój, szczególnie przy wysokich temperaturach.

Do puszki z tyłu kościoła można dziś złożyć ofiarę dla poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *