Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

Ogłoszenia duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą (08.08.2021)

7 sierpnia 2021 Aktualności Ogłoszenia parafialne 0

Przeżywamy miesiąc sierpień, który corocznie jest wezwaniem do abstynencji od alkoholu w duchu świadectwa wobec tych, którzy zmagają się z nałogiem alkoholizmu. Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich!

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. We wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona. W środę wspomnienie św. Klary dziewicy, w piątek dzień Matki Bożej Kalwaryjskiej. W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do zrobienia wianków z kwiatów i ziół, które poświęcimy na każdej Mszy świętej. Ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczynają w tym dniu tygodniowe uroczystości odpustowe. Uroczystości centralne zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia.

W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań do skrzynki przed obrazem. W sobotę o godz. 18.15 różaniec z rozważaniami poświęconymi Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, w ramach Nowenny Tygodni poprzedzającej beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujmy również za pomoc w sprzątaniu kościołów. W tym tygodniu prosimy o to rodziny w Osieczanach: Krzysztof i Edyta Trystuła, Jakub i Marta Wydra, Paweł i Kamila Kiszka, Jan Piekarz, Jan i Krystyna Depta, Tadeusz i Anna Litwa, Kazimierz i Irena Jaśkowiec. W Drogini: Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Cieszymy się z obecności w parafii naszego rodaka księdza Andrzeja Tekieli – misjonarza w Wenezueli. Bóg zapłać za dzisiejsze kazania. Zapraszamy po Mszy świętej do materialnego wsparcia dzieł misyjnych prowadzonych przez Księży Pallotynów, a w najbliższą sobotę o godz. 9.00 na spotkanie w remizie OSP w Drogini i posłuchania jak wygląda praca duszpasterska na misjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *